Month: м.г

33-1.jpg
Не тврдиме дека оваа поделба е исклучива, но според хороскопот, ова се трите најубави знаци. Вага Тие се буквално како извајани. Без разлика дали се работи за машки или женски припадници на овој знак, Вагата претставува синоним за убавина. Ова е убедливо најубавиот знак во зодијакот. Како и кај Бикот, планетата Венера токму тука се […]

8-15.jpg
Фотографијата ја сподели со своите фанови на Инстаграм… “Отсекогаш сакав да се облекувам провокативно”, изјави Мараја Кери во една прилика. Пеачката моментално е на светска турнеја, а своите фанови ги израдува со фотографија на која и се гледа задникот.Вака, таа всушност ги поздрави своите обожаватели во Шведска. Мараја неодамна започна со диета, со што се […]

7-16.jpg
Аманда Бинс стана ѕвезда во детските серии и филмови кога имаше само 7 години. Од 2012 таа константно има проблеми со законот, а по секој инцидент ја сместуваат во психијатриска клиника. Крајот на 90-те Аманда беше ѕвезда во серијалите “All That” и “The Amanda Show”, а потоа од 2002 до 2006 глумеше во “What I […]

2-20.jpg
Пијте вода пред, за време и по вежбањето и постојано ќе бидете подготвени за повеќе. Прочистува Водата помага за прочистување на цревата и подобрување на циркулацијата на крвта. Освен тоа, ги стимулира жлездите и помага за подобро варење на храната. Во кратки црти, водата помага се да работи под контрола. Болест Првата работа која ќе […]

1.png
Се наоѓаат на место каде се спојуваат двете коски на карлицата и се гледаат само кај луѓето кои за тоа имаат генетска предиспозиција или одговараат на големината на лигаментите. Не можеме да бираме дали ќе ги имаме или не, бидејќи најчесто во прашање е генетика. Тие се знак на добра циркулација и здраво тело, а […]

19-7.jpg
Дали сакате да ги изгубите килограмите или сакате да ги изгубите мастите? За многу луѓе овие две работи имаат исто значење, но не се исти. Повеќето луѓе веруваат дека губењето на тежината подразбира и губење на мастите, но тоа воопшто не е точно. Станува збор за две сосема различни работи. Меѓутоа, многу е важно да […]

15-12.jpg
Откако ќе го послужите совршено подготвениот ручек, непцата на најблиските, а и вашите веројатно очекуваат вкусно, слатко задоволство кое ќе ве маѓепса уште на прво залче. Затоа, ви ги предлагаме овие брзи бајадери без печење и филување. Состојки: 2dl вода 550g шеќер 300g мелени ореви 300g мелени бисквити 250g путер 100g чоколадо за готвење За […]

9-15.jpg
Ви претставуваме велигденска животна приказна која ќе ви открие дали сте богати или сиромашни и ќе ве научи што всушност значи да си богат… „Никогаш нема да го заборавам тој Велигден, 1946 година. Татко ми почина пред пет години и ја остави мајка ми да се грижи за мене и моите шест браќа и сестри, […]

8-13.jpg
Модните дизајнери од Њујорк ги објавија боите кои ќе бидат ИН оваа пролет. Тие возбудуваат, разнежнуваат и разгалуваат. За прв пат, експертите на Pantone, не ги разделуваат и ограничуваат боите и нијансите кои ќе бидат тренд пролетва и за мажите и за жените. Тоа се десет нијанси на силни и нежни бои кои преку нивната […]

14-11.jpg
Состојки: – 500 гр. брашно – 20 гр. свеж квасец – 1кафена лажичка морска сол – 1+1/2кафена лажичка шеќер – 1 супена лажица ким – 50 гр. интегрален или бел сусам – 1супена лажица ленено семе – 1 супена лажица босилек или рузмарин или оригано – 200-250 мл. млака вода за замесување Подготовка: Во подлабок […]

6-14.jpg
Програмерот Маркус Персон е сопственик на најскапата куќа на светот вредна околу 70 милиони долари. Ова нереално здание се наоѓа на Беверли Хилс, а истата вила ја надгледувале и славната пејачка Бијонсе и нејзиниот сопруг Џеј Зи. Преубавата куќа на програмерот Маркус Персон, творец на популарната игра Minecraft, претставува едно сосема нереално здание на Беверли […]

7-14.jpg
Опсесијата со изгледот ја претвори 46-годишната Лејси Вајлд во карикатура од жена. Иако досега има направено 36 операции од кои 12 се за зголемување на градите, оваа мајка на 6 деца повторно планира да легне под ножот. Причина? Сака уште поголем граден кош. Како сето тоа да не е доволно Лејси е на екстремна диета […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris