Month: м.г

11-13.jpg
Секој ја сака удобноста што ја овозможуваат парите, но сепак тие не сè во животот. Постојат нешта кои се поскапоцени и поважни од парите и од тоа што тие можат да го купат. Живееме во капиталистички свет во кој успехот во животот се мери преку парите и поседувањето на луксузни предмети, но вистината е дека […]

10-16.jpg
Канухура, преубавиот остров сместен во прегратките на топлиот Индиски Океан, во средината на светлите гребени на Малдивите, може да се опише како безвременско шик искуство. Едно од преубавите одмаралишта на Малдивите, на своите посетители им нуди единствено чувство. На овој мал остров, времето Ви припаѓа само Вам. Секој момент е уживање, славење на природата… Ова […]

7-16.jpg
Кога се спомнуваат намирници што помагаат во одржувањето на убавиот изглед, често се мисли на маслиновото масло, медот и на лимонот. Сепак, постои уште една голема ѕвезда од кујната, која може да ви помогне во секојдневната нега, а тоа е – морската сол.  1. Занесна коса Ако сакате „бранови како на плажа“, во сад со […]

6-16.jpg
Медиумите подолг период јавуваат дека Анџелина Џоли се бори со анорексија, додека нејзините фанови ги негираа шпекулациите отфрлајќи ги како невистинити се додека не ги погледнаа најновите фотографии. Имено, откако започна развод со Бред Пит, поранешната убавица започна да пропаѓа. Таа изгледа премногу слабо, а кога папараците ги сликаа нејзините раце, останатите сериозно се загрижија […]

5-14.jpg
Врие на социјалните мрежи. Фановите на Новак Ѓоковиќ успеале да ископаат некои стари снимки од сопругата. Имено, сопругата на Ноле често е предавач на престижни универзитети во светот, па така не го заобиколи ни Белград, но нејзиниот српски баш и не е најдобар. Како потсетување, сопругата на најдобриот српски тенисер, Јелена Ѓоковиќ, ги брои последните […]

4-15.jpg
Градоначалникот на Њујорк, Бил де Блазио потпиша закон со којшто минималната цена за кутија цигари во градот се покачува од сегашните 10,5 на 13 долари, јави USA Today. Се намалува и бројот на местата каде што ќе може да се купат цигари. Во новата цена е вклучен и данокот. Така, Њујорк станува градот каде што […]

3-16.jpg
По многуте нудистички фотосесии Ким Кардашијан посака да се трансформира во прва дама на Америка. Сепак, не во било која, туку во Џеки Кенеди. Иако стилот на Ким и Џеки драстично се разликува, реалити ѕвездата се врати во 60-тите благодарение на ретро фризурата, облеката и бисерните обетки. Фотосесијата, дело на Стивен Клајн, е објавена во […]

2-19.jpg
По овој трик, веднаш ќе знаете дали сте здрави или пак имате одредени здравствени проблеми. Имено, ако врвовите на вашите прсти станат бели или сини, тоа е знак дека имате проблем со циркулацијата. Значајна промена на температурата(или стрес) може да предизвика грчење на крвните садови кои ги снабдуваат со крв прстите, носот и ушите. Како […]

1-20.jpg
Австралискиот музичар Глен Донели го прослави 30. роденден свирејќи виолина за време на пад од авион. Тој скокна гол, а на себе ја носеше само опремата за падобран. При слободниот пад тој отсвире неколку песни на својата виолина, меѓу кои и препознатливата роденденска мелодија. „Откако се отвори падобранот, можев слободно да свирам. Тоа беше чувство […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris