Month: м.г

16-1.jpg
Прекрасниот Краков се наоѓа во јужниот дел на Полска, распослан покрај реката Висла. Прекрасниот град е секогаш добра идеја за да го посетите, а ова е истовремено и идеална можност да го погледнете кралскиот дворец Вавел – полскиот Камелот – голем, впечатлив и исткаен од безброј легенди! Оваа земја била одредена од древните Римјани како […]

15-2.jpg
ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 500gr говедско мелено месо 3 чешниња лук половина главица кромид 1 лажица маслиново масло сол и бибер 700gr доматен сос 2 лажички ситно сецкан свеж босилек 3 тиквички со средна големина 400gr рикота 450gr моцарела 2 лажици пармезан 1 поголемо јајце НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Издинстајте го месото додека не добие кафеава боја и […]

14-5.jpg
За да уживате во вкусен десерт не значи дека е задолжително долг список на намирници или пак долготрајна подготовка.Доволно ви е да купите едно пакување од замрзнати лиснати теста од 500 грама, и околу 200 грама Нутела (или било каков друг крем). Подготовка: Одмрзнете го лиснатото тесто во целост. Развлечете ги лиснатите теста што е […]

13-7.jpg
На еден од најпознатите сајтови за огласи во Србија осамна покана која навистина звучи неверојатно. Во прашање е понуда за сместување во стан од 150. квадрати на Француската улица во Белград со клима, камин, тараса, интернет и паркинг. Како што се наведува во огласот, постара, ситуирана и толерантна госпоѓа, која живее сама, би пружила бесплатно, […]

12-12.jpg
Елизабет Томас имала само 15 години кога ја киднапирал нејзиниот 51-годишен наставник Тед Куминс, кој инаку бил оженет. По ова следувала голема полициска акција, а Елизабет денес вели дека не и е жал што побегнала со Тед. Ги барале ширум американската сојузна држава Тенеси, се додека не ги пронашле во април во Калифорнија. Кумнис ги […]

11-17.jpg
Аца Лукас подолг период е топ тема во медиумите заради развод со сопругата Соња Вуксановиќ и својот бурен и скандалозен љубовен живот. На последното снимање на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, Лукас зборуваше за неговиот љубовен живот, а потоа откри и некои пикантни, досега необјавени детали и една шокантна вест. – Едвај ги најдов и тие […]

10-18.jpg
Причините за намаленото либидо кај жените се различни, од прекумерен стрес, депресија, примање на контрацептивни таблети, менопауза, па сè до недоволна комуникација и проблеми во врската. Намалената желба за секс многу повеќе ги измачува и фрустрира жените, затоа што ним им е потешко да доживеат сексуална возбуда. Сепак, постојат неколку работи кои можете да ги […]

9-17.jpg
Доматот, зеленчук кој всушност е овошје, е богат со разни нутриенти, а може да се јаде и подготвува на повеќе начини. Оваа намирница е многу лековитa и поради ниската калорична вредност е посакувана кај многу диети за слабеење. Доматот го зајакнува имуниетот и е добар против инфекции. Покрај тоа, се препорачува како идеален природен лек […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris