Month: м.г

6-13.jpg
Кожата е орган кој истовремено е чувствителен и способен да прима разни видови стимулации, но и доволно силен да ги издржи повредите како модринки и посекотини, како и способен самиот да заздрави во релативно кратко време. Сега, научниците од универзитетот во Колорадо развиле т.н електронска кожа или е-кожа која треба да ги содржи сите овие […]

5-15.jpg
Војводата и војвотката од Кембриџ, Вилијам и Кејт соопштија дека го избрале името Луис Артус за најмладиот наследник на престолот. Официјалното име на новороденчето ќе гласи – Неговото височество принц Луис од Кембриџ. Луис е третото дете на Вилијам и Кејт, по Џорџ и Шарлот. Името на митскиот британски крал Артур беше едно од најчесто […]

4-13.jpg
Неколку дена пред да се венчаат Дејв и Ерика Лејси , на Ерика и бил дијагностициран редок и агресивен вид на лимфом. Таа починала во 2010, на само 30 години. Дејв останал скршен вдовец, а најдраги спомени му биле стотината фотографии од камерата на Ерика. Но, крадци во 2012 ја ограбиле куќата на Дејв во […]

3-17.jpg
Секс во авион најчесто можеме да видиме во филмовите каде патниците одат во тоалетот си вршат работа, а потоа расзбушавени и весели се враќаат на своите места. Судејќи по истражувањето кое го спровела компанијата “Saucy Dates” ни во реалниот живот секс во авион не е така ретка појава. Дури 87 отсто од 11, 179 испитаници […]

2-16.jpg
Пејачката Тања Савиќ одлучи да го промени изгледот, а на социјалните мрежи се пофали со својата нова фризура која ги изненади фановите. Тие и дадоа поддршка на пејачката и беа воодушевени од нејзиниот изглед. Навикнати сме Тања да ја гледаме со долга брановидна коса, но овојпат направи драстична промена. View this post on Instagram Jedna […]

1-16.jpg
Анастасија Ражнатовиќ одамна ја доведе својата линија до перфекција и сега ужива во комплиментите кои ги добива на сметка на својот изглед. Едноставно, таа со својот сексапил плени во секое издание и амбиент.   Погледнете како изгледа Анастасија на плажа! Нејзината појава ги мами на грев припадниците на машкиот пол и е причина за армија […]

3-16.jpg
Доколку сакате да ја избелите својата облека на природен начин еве како можете тоа да го направите: Измешајте половина чаша сок од лимон со 3-4 литри вода зовриена вода. Потопете ја облеката во растворот. Не го користете за свила, најдобро е за памук и текстил. Оставете ја облеката потопена од 1 час до цела ноќ, […]

2.png
Водоотпорната маскара има низа предности, но потребна е цела вечност за да ја отстраните пред спиење. Испробајте го овој едноставен трик. Најпрво на трепките нанесете обчина маскара, а потоа водоотпорна. На овој начин бргу ќе ја отстраните, затоа што таа се врзува за првиот слој маскара, а не за трепките. Исто така, водоотпорната маскара лесно […]

1-15.jpg
Губењето на сјсј е еден од првите знаци кои укажуваат дека на коста и е потребна поинтензивна нега. Ако вашата коса е безживотна и сува, природните решенија се секогаш најдобро решение. Зелениот чај е идеален за нега на сува и коса без сјај, па затоа ви откриваме како да го користите. Благодарение на антиоксидативните својства, […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi