Гејмер обвинет за ужасно злосторство: Го оставил микрофонот уклучен, а другите играчи слушнале се!

27 ноември, 20180
вести

Момчето од Флорида е обвинето за силување, откако преку преносот на неговата игра можеше да се слушне неговата жртва и ужасното дело. Даниел Енрике Фабијан (18) ја играше популарна игра Grand Theft Auto, додека за време на паузата нападна девојка (15), додека „стримот“ се уште беше вклучен. Другиот играч и раскажал на полицијата дека Фабијан го оставил микрофонот вклучен, и дека преку него можело да се слушне женска личност која што звучела вознемирено и исплашено. Подоцна и жртвата и изјавила на полицијата дека Фабијан ја нападнал и силувал. Медицинските наоди ја потврдија нејзината приказна.

Медиумите пишуваат и дека Фабијан им се фалел на другите играчи дека штотуку имал секс, кога после 15 минути по неговото ужасно злосторство се вратил во игра. Не е познато дали го пријавил и некој друг играч.

Тој сега се наоѓа во притвор.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber