Сите деца на светот се во солзи: Почина креаторот на Сунѓерот Боб!

29 ноември, 20180
боб

Никлодеон вчера на Твитер ги потврди овие тажни вести , Стивен Хиленберг, американскиот режисер кој ја создаде детската хит-серија Sponge Bob, почина на 57-годишна возраст.

Никлодеон ја потврди оваа тажна вест на Твитер велејќи  им на своите следбеници. „Со тага ја споделувам веста за смртта на Стивен Хиленберг, творецот на Sponge Bob, со вас“. Поранешниот учител за морска биологија, Стивен, работел на Sponge Bob од 1999 година, а се емитува до денешен ден.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber