Учениците го окрија минатото на професорката, а потоа доби отказ!

27 ноември, 20180
проф 00

Професорката по математика, Аналиса Алтарива (33), беше суспендирана откако нејзините ученици ги открија нејзините секси фотографии на Фејсбук. Иако фотографиите се стари пет години и 33-годишната жена во тоа време не работела како професорка, раководството на училиштето Бирмингем во Англија  ја суспендираше.

На една од фотографиите што кружела меѓу учениците, професорката во црна тесна облека го нагласува своето длабоко деколте.

Во објавата на Фејсбук во 2013. година, таа напишала дека „премногу размислува за сексот“ и дека нејзиното најголемо достигнување е дека луѓето веруваат дека ќе стане порно ѕвезда.

– Ова не е ни шега. Со какви луѓе се опкружени моите деца? Вие не можете да ја работите оваа работа и да се однесувате така – изјави мајка на три деца на чиј син му предавала професорката, пишува The Sun.

Персоналот на училиштето за фотографијата дознал откако забележале дека учениците меѓусебно се разменувале со телефоните, по што ја соочиле професорката со непријатната содржина.

Училиштето не сакаше да го коментира случајот, а професорката и нејзиното семејство се кријат од јавноста.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber