И се закануваат со смрт поради тоа што му го направи на своето куче: Сопственичката на германската дога налути многумина

13 февруари, 20190
ку

Откако на социјалните мрежи го објави своето „дело“, таа налути многу обожаватели на животни. Џесика Вилијамс е 21-годишна девојка од Fort Campbell (Кентаки, САД). Таа поседува германска дога по име Драма. Откако забележала дека луѓето се плашат од нејзиното куче поради големината, таа одлучила да ја направи „попристапна“ , па и го обоила крзното во розева и виолетова боја, вклучувајќи ги и ноктите, за што платила 100 долари.

Откако на социјалните мрежи го објави своето „дело“, таа налути многу обожаватели на животни кои ѝ кажаа дека ова е многу суров чин.

Некои дури и се заканија со смрт.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber