Видео кое ја расплака Америка: Она што го направи медицинската сестра за бабата, разнежни многу срца

13 февруари, 20190
х

Една девојка чија баба беше примена во болницата  Сент Томас со камерата забележа еден емотивен момент.

Видеото од една болницата во Нешвил брзо стана вирално, бидејќи многумина ги разнежни.

Имено, една девојка чија баба беше примена во болницата Сент Томас, со камерата сними емотивен момент.

Медицинската сестра Микеа Брејден се грижела за баба и, а додека работела си потпевнувала. Тоа го слушнал нејзиниот дедо, кој ја праша дали ја знае песната „Amazing Grace“.

Потоа следеше еден волшебен момент – сестрата им пееше со неверојатен глас.

My granny is sick at St. Thomas hospital in Nashville and she has been blessed with the BEST nurse tech!! Check out what happened last night👇🏻❤️WSMV News 4, Nashville WKRN-TV Nashville

Gepostet von Olivia Kilburn am Sonntag, 10. Februar 2019

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber