Седнала на WC школката, а потоа осетила остра болка: Кога се свртела, здогледала ужас!

25 јануари, 20190
zmija

Ричардс за медиумите изјави дека почувствувала „остра болка“.

Хелен Ричардс (59) ја гризна неотровна змија додека била во тоалетот кај нејзината братучедка во Бризбејн. Ја гризнал питон долг 1,5 метри.

Јасмин Зелени, жената која го фати питонот, вели дека е вообичаено змиите да бараат вода во тоалетите за време на ваквите топли денови.

A 'CHEEKY' VISITOR!On Tuesday afternoon, we got a call from a customer in Chapel Hill, who was admittedly quite…

Gepostet von Snake Catchers Brisbane, Ipswich, Logan & Gold Coast 0413 028 081 am Mittwoch, 23. Januar 2019

“Скокнав со спуштени панталони и видов нешто што изгледаше како желка со долг врат како се враќа наназад“, рече таа.

Овој вид на питон е безопасен, па Ричардсон примила само благи антисептици.

– „На змијата и беше блокиран излезот од школката кога Хелен седнала и реагирала во страв. Додека пристигнав, Хелен веќе беше смирена. Сѐ поднесе како шампион“, рече Зелени.

Во Австралија, во моментов температурите се огромни, поради што многу видови животни се доведени до измурирање или до необично однесување.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber