Month: м.г

Блогерката Софија Пешисолидо на почетокот на овој месец се појави на сите насловни страни на британските медиуми. Оваа убавица е ќерка на британската политичарка и новинарка Карен Брејди, и бившиот фудбалер Пол Пешисолидо. Токму поради ова, нејзините постови на Инстаграм се дупло поинтересни. Таа може да се пофали и со одлична тело, па понекогаш е […]

212902_stres_iff-e1590951196692.jpg
Редовен сексСексот доведува до олеснување или целосно отстранување на главоболките предизвикани од мигрена, велат невролозите. Истражувањето покажало дека половина од испитаниците кои страдале од главоболки чувствувале значително олеснување откако воделе љубов. Причината е лачење на ендорфини, природен „лек против болки“ Правилно седењеАко не седите исправено, може да добиете главоболка. Позицијата на телото во форма на […]

Untitled-1-Recovered.jpg
Наоми Кембел користи убавина за да го крене сопствениот дух за време на пандемија на коронавирус. Легендарната манекенка, покрај тоа што користи неверојатни мерки за заштита, од целосен заштитен костум до витамини, ја користи и козметика за подобрување на нејзиното расположение. „Носам кармин за усни секој ден. Ова ме прави да се чувствувам добро, а […]

-4-e1590949040400.png
Една третина од жените на возраст над 30 години повеќе би се согласиле на секс на првиот дејт отколку жените во нивните 20-ти години, според студијата спроведена од британскиот портал datewithmate.com направена 1.171 кај слободните жени. 12% од жените на возраст меѓу 24 и 27 години би се согласиле да имаат секс на првиот дејт, […]

imageedit_50_6173056423-e1590948681564.jpg
Дејвид Гета ја донесе најголемата забава од „Top of the Rock“ директно во домовите на неговите фанови преку неговиот стрим, #ЗаедноДомаЊујорк. Заедно со градоначалникот на Њу Јорк, Бил Де Блазио и првата жена Ширлан МекГреј, францускиот диџеј пушташе музика од врвот на Рокфелер центарот да помогне да се донираат пари за Градоначалничкиот фонд за унапредување […]

imageedit_46_4181186112-e1590944187696.jpg
Џејсон Момоа во последно време со причина ја има заслужено титулата за најсладок татко во Холивуд. Актерот има две деца со неговата жена, Лиса Бонет, со која тој се ожени во 2017, откако беа заедно 12 години, 10 години откако го имаа првото дете заедно. Џејсон исто така е потатко на глумицата Зои Кравиц, која […]

GettyImages-1140487599-e1590939833210.jpg
Размислете за тоа колку штета му наненсувате на вашето здравје, затоа што секој дим којшто ќе го повлечете, му штети на вашето и на здравјето на луѓето околу вас. За да истраете во намерата да се откажете од овој порок, многу е важно да се држите до она што ви е најдрагоцено. Не постои личност […]

imageedit_40_8928254833-e1590936792488.jpg
Веројатно сите досега знаеме дека Деми Ловато знае како да направи добро селфи во базен, но овој пат и се придружи и нејзиното момче, Макс Елрич. Пејачката неодамна постираше неколку заеднички слики со нејзината нова љубов, но колку и да е слатка нивната нова романса, многу фанови беа повеќе заинтересирани за нејзиниот тренди костим за […]

82971738_2840010902794883_234643593912909824_n.jpg
Пред да ја запознае својата сегашна сопруга, 38-годишната Меган Меркел, 35-годишниот британски принц Хари беше во неколку врски кои баш како и оваа со Меган привлекуваа внимание во јавноста. Една од тие врски сигурно е и врската со британската манекенка и глумица, 31 годишната Кресида Бонас со која беше во врска 3 години пред официјално […]

0_Mahrez-1168608930-e1590935691657.jpg
Ријад Марез е последниот на листата фудбалери коишто беа ограбени во Англија. Фудбалските ѕвезди во Англија се магнет за крадци, па дури и кога фудбалерите се во своите домови. Ријад Марез се најде во центарот на вниманието откако остана без своите скапоцености во вредност од половина милион фунти. Крадците го следеле фудбалерот на Манчестер Сити […]

imageedit_38_8718502695.jpg
Претходните неколку месеци почнаа да го освојуваат модниот пазар, а сега сите модни куќи ги препорачуваат. Тренди девојките постојано ги носат на многу различни начини, а тоа значи дека треба и вие да ги испробате. Широките фармерки во класични тексас бои се секогаш најсигурен избор. Еден од начините како може да ги носите е со […]

dreamstime_l_62343721.jpg
Покрај тоа што е потсвесна инспирација за научниците и уметниците, соништата играат важна улога и во одржувањето на физичкото и менталното здравје. Тие исто така го откриваат тоа што човекот интуитивно го очекува Лицата во соништата постојат во реалноста Додека сонува, човекот не измислува нови лица, но потсвеста избира помеѓу вистински лица што ги видел […]

1_MAIN-Khloe-KArdashian-e1590933233385.jpg
Клои Кардашијан застана во своја одбрана, откако беше оптужена дека драстично го променила својот изглед. “Зошто изгледаш различно на секоја фотографија?” – гласи еден од коментарите, на кој Клои одговори дека тоа е веројатно последица од нејзините чести пластични операции. Фотографиите беа дочекани со неверување, а еден од обожователите и се обрати и преку Twitter: […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris