19 август, 2019

Радио

Штом ќе ви пристигне храната, се фаќате за соларникот: Но, кога ќе го слушнете ова, веќе никогаш нема да користите бибер во ресторан

6 ноември, 2018, Нема коментари
Фактот дека во рестораните тоалетите не се највалканите места, одамна ни е познат. На пример, на менито има повеќе бактерии отколку во тоалетот. Но, и директно на масите се наоѓаат безброј бактерии… Додека рестораните...

Појадок: 3 грешки кои ги правиме

2 ноември, 2018, Нема коментари
Со оглед на важноста која ја има појадокот не би смееле да правиме грешки, треба да ги внесеме во организмот оние супстанции кои се неопходни за да го  “избуткаме” денот. Еве неколку работи што...

Постојано нешто ви се грицка – од досада или од глад?

1 ноември, 2018, Нема коментари
Овие 4 закуски не се само здрави, туку ни помагаат и да одржиме витка линија. Сушени смокви Тие се првиот извор на баласт супстанции. Го снабдува телото со потребната енергија, па идеално е да...

Чудесното семе кое го намалува шеќерот и ги топи килограмите: Ја зајакнува љубовната желба и плодноста

23 октомври, 2018, Нема коментари
Ако сакате да ја намалите тежината, но тешко ви паѓа гладувањето, грчкото семе или пискавица (тилчец) е вистински додаток во исхраната за вас. Ова ситно семе се користи во кулинарството и медицината, а чини...

НАЈЛОШИТЕ МОЖНИ ВЕСТИ ЗА СИТЕ ОНИЕ КОИ ШТО САКААТ ПИВО: Поради глобалното затоплување овој пијалок никогаш нема да биде ист!

17 октомври, 2018, Нема коментари
Лоши вести може да очекуваат и љубителите на кафе, чоколадо и вино. Глобалното затоплување може да доведе до тоа некои од “животните уживања“, како што се кафето, чоколадото, виното и пивото да станат потешко...

Еве кои продукти никако не треба да ги јадете за појадок

26 септември, 2018, Нема коментари
Погрешниот појадок може сериозно да му наштети на телото, а некои производи треба строго да се избегнуваат на празен стомак. Еве што никако не смеете да јадете за појадок. Домат Доматот е полн со...

Фрапе, чај и шејк: Моќни пијалоци за рамен стомак

25 септември, 2018, Нема коментари
Погледнете кои пијалоци можат да ви помогнат да бидете задоволни со вашата линија, особено со рамен стомак, пишува веб страната fitbie.com. Вода со вкусови Хидратацијата е многу важна кога сакате да ослабите. Ако пиете...

Што треба да јадат бремените жени?

21 септември, 2018, Нема коментари
Меѓу народот постои мислење дека бремените жени можат да јадат колку што сакаат и што сакаат, без да водат сметка за килограмите, од кои подоцна многу тешко се ослободуваат. Меѓутоа, за плодот правилно да...

Smoothie од кајсии, бадеми и тиквички

19 септември, 2018, Нема коментари
Иако сме при крај со летната сезона, сигурно не значи дека треба да престанеме со внесување на квалитетни нутриенти кои ќе му дадат доволно енергија на организмот за првите денови од есента. Идеално кај...

Дали сте слушнале за диетата 16:8?

18 септември, 2018, Нема коментари
Диета се состои од секојдневен пост и умерено уживање во храната. Континуирано ни доаѓаат различни диети и за секоја се тврди дека токму таа е најдобра, најздрава и најефикасна. Диетата 16: 8 е нов...

Победете ја желбата за благо!

4 септември, 2018, Нема коментари
Еве како да се изборите со моментите кога премногу ви се јаде нешто благо. Сигурно знаете какво е чувството кога премногу ви се јаде нешто благо и имате чувство дека шеќерот едноставно ви е...

Колку чоколадо е добро за здравјето

29 август, 2018, Нема коментари
Чоколадото е здраво, но ако се јаде во умерени количества. Еве колку е OK да јадете за да не го загрозите сопственото здравје. Конзумацијата на три цели чоколади месечно го намалува ризикот од срцеви...

Митот во исхраната кој е опасен за здравјето

20 август, 2018, Нема коментари
Еве уште една причина да не се исфрлаат целосно јагленохидратите од исхраната. Веројатно веќе сте ја чуле теоријата дека ќе изгубите на тежина ако ги исфрлите јагленохидратите од вашата исхрана. Меѓутоа, диетите кои подразбираат...
Почетна // живот // Категорија "Исхрана" (Page 3)
Горе