20 февруари, 2020

Радио

Мараја Кери ослабе 20 килограми и изгледа фантастично, а се колне дека во тоа и помогнале две намриници

5 февруари, 2019, Нема коментари
Нејзината линија сега е совршена. Мараја Кери (48) со години се бореше со вишокот килограми, но се чини дека конечно најде рецепт за да ја доведе својата линија во ред. View this post on...

Зошто треба да јадете кикирики?

30 јануари, 2019, Нема коментари
Кикириките доаѓаат од Јужна Америка и припаѓаат на семејството на мешунки, како и сојата. Тие се добар извор на протеини и масти, а исто така имаат и висока содржина на есенцијални витамини и минерали....

Важно е што пиете: Килограмите се топат со овие три напитоци

29 јануари, 2019, Нема коментари
Доколку сакате да ја постигнете посакуваната тежина, мора да ја регулирате вашата исхрана. Многу е важно да обрнете внимание на нутритивните и енергетските вредности на секој пијалок. Од друга страна, исто така има и...

Не се важни само вежбите: Џенифер Лопез има совршен стомак благодарение на оваа диета

28 јануари, 2019, Нема коментари
Латино пејачката Џенифер Лопез е голем поддржувач на фитнесот и здравиот живот. За тоа има одлична поддршка од нејзиниот емотивен партнер Алекс Родригез со кого вежба секој ден. View this post on Instagram #Dreambuilding...

Овие намирници имаат моќен anti-age ефект

17 јануари, 2019, Нема коментари
Верувале или не, покрај производите и третманите, кои ја намалуваат појавата на брчки и и даваат еластичност на кожата, голем сојузник во борбата против стареењето на кожата секако е и начинот на исхрана. Исхраната...

9 јануари, 2019, Нема коментари
Чајот, кафето, црвеното вино, темните газирани пијалоци и пушењето имаат најголемо негативно влијание врз белината на вашите заби. Насмевката е најдобриот моден додаток. Меѓутоа, ако немате кристално бели заби, можеби широката насмевка може да...

Лешникот го чува срцето

19 декември, 2018, Нема коментари
Луѓето кои редовно јадат лешници помалку се изложени на ризик од рак и срцеви заболувања, покажа истражувањето долго 30-години од Харвард. Според истото истражување, доколку секој ден консумирате лешници, ќе го намалите ризикот од...

Пробајте го смутито на Андриана Лима со кое ја одржува линијата

13 декември, 2018, Нема коментари
Рецепт кој согорува килограми! Адриана Лима го откри рецептот за нејзиниот шејк за слабеење кој содржи три состојки, за кој вели дека и помага да ја одржува линијата. Лима призна дека нема волшебно апче...

Овој пијалок ги убива сите непријатни телесни миризби

22 ноември, 2018, Нема коментари
Мирисите на телото се нормална појава, а еве начин како да ги елиминирате овие непријатности. Храната и пијалокот кои ги внесуваме во телото значително влијаат врз нашето здравје, расположение, но и врз телесните миризби...

Штом ќе ви пристигне храната, се фаќате за соларникот: Но, кога ќе го слушнете ова, веќе никогаш нема да користите бибер во ресторан

6 ноември, 2018, Нема коментари
Фактот дека во рестораните тоалетите не се највалканите места, одамна ни е познат. На пример, на менито има повеќе бактерии отколку во тоалетот. Но, и директно на масите се наоѓаат безброј бактерии… Додека рестораните...

Појадок: 3 грешки кои ги правиме

2 ноември, 2018, Нема коментари
Со оглед на важноста која ја има појадокот не би смееле да правиме грешки, треба да ги внесеме во организмот оние супстанции кои се неопходни за да го  “избуткаме” денот. Еве неколку работи што...

Постојано нешто ви се грицка – од досада или од глад?

1 ноември, 2018, Нема коментари
Овие 4 закуски не се само здрави, туку ни помагаат и да одржиме витка линија. Сушени смокви Тие се првиот извор на баласт супстанции. Го снабдува телото со потребната енергија, па идеално е да...

Чудесното семе кое го намалува шеќерот и ги топи килограмите: Ја зајакнува љубовната желба и плодноста

23 октомври, 2018, Нема коментари
Ако сакате да ја намалите тежината, но тешко ви паѓа гладувањето, грчкото семе или пискавица (тилчец) е вистински додаток во исхраната за вас. Ова ситно семе се користи во кулинарството и медицината, а чини...
Почетна // живот // Категорија "Исхрана" (Page 4)
Горе