25 јануари, 2020

Радио

НАЈЛОШИТЕ МОЖНИ ВЕСТИ ЗА СИТЕ ОНИЕ КОИ ШТО САКААТ ПИВО: Поради глобалното затоплување овој пијалок никогаш нема да биде ист!

17 октомври, 2018, Нема коментари
Лоши вести може да очекуваат и љубителите на кафе, чоколадо и вино. Глобалното затоплување може да доведе до тоа некои од “животните уживања“, како што се кафето, чоколадото, виното и пивото да станат потешко...

Еве кои продукти никако не треба да ги јадете за појадок

26 септември, 2018, Нема коментари
Погрешниот појадок може сериозно да му наштети на телото, а некои производи треба строго да се избегнуваат на празен стомак. Еве што никако не смеете да јадете за појадок. Домат Доматот е полн со...

Фрапе, чај и шејк: Моќни пијалоци за рамен стомак

25 септември, 2018, Нема коментари
Погледнете кои пијалоци можат да ви помогнат да бидете задоволни со вашата линија, особено со рамен стомак, пишува веб страната fitbie.com. Вода со вкусови Хидратацијата е многу важна кога сакате да ослабите. Ако пиете...

Што треба да јадат бремените жени?

21 септември, 2018, Нема коментари
Меѓу народот постои мислење дека бремените жени можат да јадат колку што сакаат и што сакаат, без да водат сметка за килограмите, од кои подоцна многу тешко се ослободуваат. Меѓутоа, за плодот правилно да...

Smoothie од кајсии, бадеми и тиквички

19 септември, 2018, Нема коментари
Иако сме при крај со летната сезона, сигурно не значи дека треба да престанеме со внесување на квалитетни нутриенти кои ќе му дадат доволно енергија на организмот за првите денови од есента. Идеално кај...

Дали сте слушнале за диетата 16:8?

18 септември, 2018, Нема коментари
Диета се состои од секојдневен пост и умерено уживање во храната. Континуирано ни доаѓаат различни диети и за секоја се тврди дека токму таа е најдобра, најздрава и најефикасна. Диетата 16: 8 е нов...

Победете ја желбата за благо!

4 септември, 2018, Нема коментари
Еве како да се изборите со моментите кога премногу ви се јаде нешто благо. Сигурно знаете какво е чувството кога премногу ви се јаде нешто благо и имате чувство дека шеќерот едноставно ви е...

Колку чоколадо е добро за здравјето

29 август, 2018, Нема коментари
Чоколадото е здраво, но ако се јаде во умерени количества. Еве колку е OK да јадете за да не го загрозите сопственото здравје. Конзумацијата на три цели чоколади месечно го намалува ризикот од срцеви...

Митот во исхраната кој е опасен за здравјето

20 август, 2018, Нема коментари
Еве уште една причина да не се исфрлаат целосно јагленохидратите од исхраната. Веројатно веќе сте ја чуле теоријата дека ќе изгубите на тежина ако ги исфрлите јагленохидратите од вашата исхрана. Меѓутоа, диетите кои подразбираат...

Со цвекло против хипертензија

10 август, 2018, Нема коментари
Покрај многубројните предности кои се откриени порано, како јакнење на имунитетот или чистење на кожата, британските научници утврдиле дека сокот од свежо цвекло значително го намалува крвниот притисок. Објаснувањето за тоа се нитратите во...

3 Руски рецепти за брзо слабеење!

9 август, 2018, Нема коментари
Ова се додатоци на диетата за слабеење но и добро здравје! Најароматичниот зачин на планетата – циметот, својата употреба ја најде во сите светски кујни како составен дел на слатките, но исто така тој...

ПОЧНЕТЕ УШТЕ УТРЕ: Ако сакате да слабеете треба да јадете точно во ова време!

8 август, 2018, Нема коментари
Научниците долго се обидувале да откријат дали времето на оброк има врска со метаболизмот и таложењето масти и конечно дошле до заклучок дека овие две работи се многу поврзани. Имено, на крајот на истражувањето,...

Природен ботокс, согорувач на масти: Зошто секој ден треба да јадете по 10 ф’стаци?

7 август, 2018, Нема коментари
Освен што се превкусни, веројатно веќе знаете дека ф’стаците се и многу здрави. Тие го подобруваат кардиоваскуларното здравје и метаболизмот, го намалуваат холестеролот и го забавуваат стареењето, односно имаат многу поволно влијание врз голем број...
Почетна // живот // Категорија "Исхрана" (Page 5)
Горе