7 април, 2020

Радио

6 работи кои треба да ги јадете ако сакате да изгледате помладо

13 февруари, 2019, Нема коментари
Овие намирници ќе ви додадат години младост. Грашок Не е важно како го јадете грашокот, важно е да го јадете. Докажано е дека грашокот поради антиоксидантите што ги содржи, го забавува стареењето на нивото...

Што да јадете и како да се однесувате за време на менструалниот циклус

8 февруари, 2019, Нема коментари
Совети од нутриционистката Alise Vitti од книгата „Woman Code“. Нутриционистката Alisa Vitti во книгата Woman Code , ги објаснува хормоналните промени во одредени фази на менструалниот циклус и советува како да се однесувате и што...

Дали може кокосовото масло да се користи за слабеење?

7 февруари, 2019, Нема коментари
Можете ли да изгубите тежина ако почнете да користите кокосово масло наместо други масла? Истражувањата покажаа дека иако замената на маслото не може да ви помогне во губење на тежината, може да ви помогне...

Мараја Кери ослабе 20 килограми и изгледа фантастично, а се колне дека во тоа и помогнале две намриници

5 февруари, 2019, Нема коментари
Нејзината линија сега е совршена. Мараја Кери (48) со години се бореше со вишокот килограми, но се чини дека конечно најде рецепт за да ја доведе својата линија во ред. View this post on...

Зошто треба да јадете кикирики?

30 јануари, 2019, Нема коментари
Кикириките доаѓаат од Јужна Америка и припаѓаат на семејството на мешунки, како и сојата. Тие се добар извор на протеини и масти, а исто така имаат и висока содржина на есенцијални витамини и минерали....

Важно е што пиете: Килограмите се топат со овие три напитоци

29 јануари, 2019, Нема коментари
Доколку сакате да ја постигнете посакуваната тежина, мора да ја регулирате вашата исхрана. Многу е важно да обрнете внимание на нутритивните и енергетските вредности на секој пијалок. Од друга страна, исто така има и...

Не се важни само вежбите: Џенифер Лопез има совршен стомак благодарение на оваа диета

28 јануари, 2019, Нема коментари
Латино пејачката Џенифер Лопез е голем поддржувач на фитнесот и здравиот живот. За тоа има одлична поддршка од нејзиниот емотивен партнер Алекс Родригез со кого вежба секој ден. View this post on Instagram #Dreambuilding...

Овие намирници имаат моќен anti-age ефект

17 јануари, 2019, Нема коментари
Верувале или не, покрај производите и третманите, кои ја намалуваат појавата на брчки и и даваат еластичност на кожата, голем сојузник во борбата против стареењето на кожата секако е и начинот на исхрана. Исхраната...

9 јануари, 2019, Нема коментари
Чајот, кафето, црвеното вино, темните газирани пијалоци и пушењето имаат најголемо негативно влијание врз белината на вашите заби. Насмевката е најдобриот моден додаток. Меѓутоа, ако немате кристално бели заби, можеби широката насмевка може да...

Лешникот го чува срцето

19 декември, 2018, Нема коментари
Луѓето кои редовно јадат лешници помалку се изложени на ризик од рак и срцеви заболувања, покажа истражувањето долго 30-години од Харвард. Според истото истражување, доколку секој ден консумирате лешници, ќе го намалите ризикот од...

Пробајте го смутито на Андриана Лима со кое ја одржува линијата

13 декември, 2018, Нема коментари
Рецепт кој согорува килограми! Адриана Лима го откри рецептот за нејзиниот шејк за слабеење кој содржи три состојки, за кој вели дека и помага да ја одржува линијата. Лима призна дека нема волшебно апче...

Овој пијалок ги убива сите непријатни телесни миризби

22 ноември, 2018, Нема коментари
Мирисите на телото се нормална појава, а еве начин како да ги елиминирате овие непријатности. Храната и пијалокот кои ги внесуваме во телото значително влијаат врз нашето здравје, расположение, но и врз телесните миризби...

Штом ќе ви пристигне храната, се фаќате за соларникот: Но, кога ќе го слушнете ова, веќе никогаш нема да користите бибер во ресторан

6 ноември, 2018, Нема коментари
Фактот дека во рестораните тоалетите не се највалканите места, одамна ни е познат. На пример, на менито има повеќе бактерии отколку во тоалетот. Но, и директно на масите се наоѓаат безброј бактерии… Додека рестораните...
Почетна // живот // Категорија "Исхрана" (Page 5)
Горе