24 февруари, 2017

Радио

Бонбони кои ќе ве разубават?

22 декември, 2010, Нема коментари
Овие слатки бонбони се веќе хит во Бразил, а многу наскоро ќе ги има и во Европа. Цената ќе биде околу 9 евра. Произведувачите на овие бонбони гарантираат разубавување, по нивното земање. “Разубавувањето” ќе...

Со природни лекови против главоболка

21 декември, 2010, Нема коментари
При честите, секојдневни главоболки веќе и пиењето на апчиња не помага. Изберете да си помогнете но, овој пат со природни лекови. Има некои производи кои навистина опуштаат и ја намалуваат главоболката. Така на пример,...

Храна која се препорачува во зима

21 декември, 2010, Нема коментари
За време на ладните зимски денови, нашата храна мора да биде прилагодена на временските прилики кои влијаат на нашето здравје. Од зеленчукот, во зима се препорачува да се конзумира мешункастиот зеленчук, компир, цвекло. Богати...

Како спие, така љуби

21 декември, 2010, Нема коментари
Обрни внимание на партнерот додека спие и дознај за тоа каков е тој во врската. – На стомак- тој е … човек кој сака да држи сѐ под контрола. Тоа не заприра, дури и...

Неколку совети за помлад изглед

21 декември, 2010, Нема коментари
Доколу сакате да изгледате помлади, имаме неколку мали совети за вас. Секојдневната нега за зрела кожа и неколку техники за шминкање може да направат чудо на вашето лице. Со текот на годините линијата на...

Матичните клетки како спас од тешки болести

20 декември, 2010, Нема коментари
Матичните клетки се основна врста на клетки кои се со текот на развојот на ембрионот се развиваат во клетки од сите видови, од клетки на кожата, срцевиот мускул, крвни зрнца и други ткива. Понатака...

Кофеински шок

20 декември, 2010, Нема коментари
За да знаете колку кофеин дневно внесувате во вашиот организам ви ја покажуваме табелата во која го има забележано количеството на кофеин во кафето и некои други пајалоци кои содржат кофеин. Спред некои истражувања...

Што сé лечи дуњата

19 декември, 2010, Нема коментари
Дуњата е позната како лековито средство кое се користело уште во најраната медицина, а била најпозната како средство кое на ублажува кашлицата. Најлековити и се семките, кои одкако ќе одстојат во вода, помагаат кај...

Тартуфите, палентата и чоколадата како афродизијак

19 декември, 2010, Нема коментари
Иако афродизијачките својства на храната е урбана легенда сепак листата на ваквата храна сé повеќе се зголемува. Но, се чини дека сепак има нешто во тартуфите. Тие содржат одреден процент од хормоните тестостерон и...

Пушењето ја уништува вашата убавина

19 декември, 2010, Нема коментари
Освен тоа што пушењето го уништува вашето здравје, исто така ја уништува и вашата убавина. Потврдено е дека пушачите имаат четири пати поголема шанса за несоница, а сето тоа и потемни подочници. Пушачите никогаш...

Како да се справиме со стресот?

19 декември, 2010, Нема коментари
Имајќи предвид дека стресните настани не може секогаш да се предвидат и избегнат, а тие, како што веќе споменавме, не можат секогаш и во потполност да се контролираат, се чини дека човекот е беспомошен...

Храна која ги јакне коските и мускулите

16 декември, 2010, Нема коментари
Доколку сакате да ги зајакнете коските и мускулите тогаш треба да обрнете особено внимание на исхраната. Намирници кои се препорачуваат за оваа цел се: шампињоните и брокулата. Во печурките-шампињони, има голема количина на витаминот...

Кое е вистинско време за секс

16 декември, 2010, Нема коментари
Според научниците, вистинското време за секс е во периодот помеѓу 17 и 19 часот. Според нив во тој период од денот, телото лачи најголема количина на хормонот серотонин, хормон на среќата. Но, во исто...
Почетна // Категорија "живот" (Page 775)
Горе