Category: Life Story

oznati.jpg
Сакате да изгледате на завидно ниво, да имате фризура која нема да остане неприметена, не затоа што е ектравагандно направена, туку баш напротив затоа што е прекрасна, природна, а сепак ви дава феноменален изглед. Комбинирана со идеална шминка во зависнот од пригодата, слободно погледнете ја фотогалеријата и одберете си комплетен стајлинг, почнувајќи уште денеска. Нема […]

flourless-chocolate-cake11.jpg
Стигнуваат добри вести за оние кои се на диета: слатко за појадок може да ви помогне да ги изгубите килограмите. Научниците направиле едно истражување во кое вклучиле 200 возрасни особи. Ги поделиле во две групи и на двете групи им било дадено задолжение да држат нискокалорични диети. Иако диетите дозволувале внес на 1600 калории  (за […]

секс.jpg
Понекогаш постојат моменти во нашите животи, кога не сме подготвени за љубов, немаме простор да се посветиме некому целосно и да го примиме во нашиот живот. Се разбира, не збориме за депресивни моменти, само за време кога нам не ни е потребна силна и стабилна врска или пак во моментот не го сакаме тоа. Ова […]

14.png
Во светот на шоу бизнисот постојано се случуваат некои настани.  Целта на секоја позната личност е да се облече и да се претстави во најубаво светло на црвениот тепих.  Во продолжение погледнете ги супер модните комбинации на светски познатите имиња за 2012.  Од бели, црвени, сини, зелени, па се до црни комбинации…

33.png
Популарните Викторија Бекам и Кејти Холмс ни ја диктираат најтренди фрузурата за оваа есен. Оваа фрузура овозможува природен и тренди изглед и е наменет за секакви настани. Од дневни кафиња, до нoќни излегувања.  Во продолжение преку фотографии ви презентираме како сами да ја направите оваа тренди фризура. Убаво исчешлајте ја косата и фатете коњско репче, […]

seks.jpg
За да дадеме конкретен и јасен одговор на прашањата како што се: „Колку често е нормално да имаме сексуални контакти во текот на неделата? ’,„Што вели медицината на оваа тема, односно што се подразбира под фразата: здрав сексуален живот?“ и „Дали доволно често имаме сексуален нагон и дали го задоволуваме истиот или не и евентуалните […]

raspolozenie.jpg
Вежбите за позитивно расположение може секој да ги научи и потоа секојдневно да ги практикува. Истражувањата покажале дека кратките паузи на работното место, во автомобил или за време на обавувањето на домашните обврски со овие вежби, трајно допринесуваат за радост во живеењето. Опуштете го телото и душата Опуштете ги мускулите на лицето, опуштете ја вилицата, […]

410.jpg
Во 30-те и 40-те “Месечината” маникир бил олицетворение на елеганција. Сега тој повторно е модерен. Овој тип на маникир многу личи на француски, со таа разлика дека се нагласува не крајот на ноктот, а полумесечина е на почетокот на ноктот. Овој маникир е погоден за дамите од сите возрасти. Со овој маникир можете слободно да […]

224.jpg
Спектакуларна ревија. Карл Лагерфелд знае секогаш како да направи спектакуларна и гламурозна ревија. Ревијата се здобила само со позитивни коментари. Покривот на салата каде што се одржувала ревијата бил покриен со соларни панели кои давале посебен сјај на грациозно украсените креации со бисери. Концептот на творечкиот директор на француската марка овој пат беше поврзана со […]

smesna-faca.jpg
Понекогаш се наоѓате во ситуација кога сте толку возбудени што ви доаѓа веднаш да завршите, но со спротивната страна не е исто. Многу пати сте се нашле во ситуација да посакате да го одложите оргазмот за малку подоцна, ама не сте знаеле како. Еве неколку одврадни мисли на кои доколку помислите во тој момент, верувајте […]

dieta.jpg
 Со оваа диета нема да гладувате, па без многу маки ќе се ослободите од вишокот на килограми, кажува Ана Бинс, британски нутриционист. Со диетата со грозје која е формирана од страна на д-р Ана Бинс, познат британски нутриционист, нема ни да сфатите дека сте на диета, па без мака и гладување за една недела ќе […]

118.jpg
Погледнете ги модните додатоци на Барбери кои се креирани само во многу мала количина специјално наменети за новата продавница во Лондон. Тие се достапни само на таа локација. Колекцијата преовладува со богати и сјајни бои, интересни текстури и ексклузивни материјали.