20 февруари, 2020

Радио

Совети за убави раце

23 јануари, 2011, Нема коментари
Во текот на зимските месеци на кожата и треба дополнителна нега. Студениот воздух ја суши кожата на лицето, косата, а негативни траги остава и на нашите раце. За да ги заштитите рацете потребно е...

Малините се лековити!

23 јануари, 2011, Нема коментари
Неодамнешното истражување покажа дека малините содржат елагинска киселина, која го спречува ширењето на клетките на туморот. Оваа киселина прави комплекс со штетните метали и на тој начин влијае на нивната евакуација од телото. Докажано...

Релаксирачка купка

20 јануари, 2011, Нема коментари
Релаксирачката купка е терапевтско искуство, кое ги ослободува отровите, ја олеснува мускулната тензија и вкочанетост на зглобовите, го јакне имунитетот, и најважно од се, го подобрува менталното здравје. Во топлата вода се зголемува циркулацијата...

Кратките фризури повторно хит

20 јануари, 2011, Нема коментари
Стилистите без оглед на студеното време, препорачуваат кратки и женски фризури, при тоа напоменувајќи да изберете форма која одговара на вашето лице, стил и карактер. Кратките фризури кои се модерни оваа сезона, даваат елегантен...

Компири за подобар систем за варење

20 јануари, 2011, Нема коментари
Во текот на зимскиот период помалку внесуваме свежо овошје и зеленчук, што се рефлектира во нашиот дигестивен систем и целокупното здравје. Ова е причината зошто нутриционистите препорачуваат во овие студени зимски денови на нашето...

Хромотерапија

19 јануари, 2011, Нема коментари
Хромотерапијата на бои се базира на, ефектот на бојата на физичкото и психичкото здравје. Со неа се употребува боја и светло за воспоставување на енергетската рамнотежа во телото, без разлика дали се работи за...

Тест кој може да го спаси живот

19 јануари, 2011, Нема коментари
Постои тест кој се базира на примерок на крв и може да открие рак на јајници во рана фаза. Но лошата вест е тоа што лекарите не се согласуваат целосно со т.н. CA-125 тест....

Со грашок против остеопороза

19 јануари, 2011, Нема коментари
Грашокот е високо ценет зеленчук кој е богат со хранливи материи како што се витамини, минерали, протеини и шеќери. Овој зеленчук го зајакне имунолошкиот систем, а посебно се препорачува за луѓе кои се изложени...

Пост оргазмичен грип

17 јануари, 2011, Нема коментари
Одредена семена алергија е поврзана со овој посторгазам грип, а истражувачите велат дека семени инекции би можеле да помогнат. Една ретка алергија е поврзаната со чуден грип, как оболест која ја искусуваат некои мажи...

Лимонот како козметика

17 јануари, 2011, Нема коментари
Лимон нуди навистина големи можности за природната козметика. Сепак, треба да се има во предвид следново: лимонот може да предизвика прекумерна чувствителност на кожата на сончева светлина, па не се изложувајте премногу долгона сонце...

Бои кои ќе го решат проблемот со критичните делови од телото

17 јануари, 2011, Нема коментари
За да изгледаме убаво треба да ја прилагодиме облеката и нејзината боја во однос на нашата фигура. Познато е дека црната боја и потемните бои воопшто ја прават нашата фигура потенка, но сепак важно...

Антистрес вежби и во канцеларија

17 јануари, 2011, Нема коментари
Зборот фитнес има англиско потекло и значи, способност или погодност. За да ги зачуваме нашите психофизички способности, а уште повеќе, ако сакаме да ги подобриме, неопходно е да вежбаме. Најчестата причина заради која вообичаено...

Портокалот нѐ штити од рак

17 јануари, 2011, Нема коментари
Портокалот содржи агруми кои што содржат изобилство на витамин Ц и растителни влакна кои го олеснуваат варењето и го оддржуваат нашиот дигестивен систем. Ова овошје особено се препорачува за пушачи, бидејќи го намалува штетното...
Почетна // Категорија "живот" (Page 906)
Горе