Category: Life Story

ljubov.jpg
Човекот на твојот живот не е повеќе твој! Сакаш да го вратиш? Мислиш дека е невозможно…размисли повторно! Љубовта се подчинува на свои закони – кога ќе ги разбереме, ние имаме многу поголема контрола над она што ни се случува. Љубовта завршува кога и двајцата партнери се откажат од неа. Ако вие не сте се откажале, […]

54.jpg
Погледнете ја колекцијата од септемви/октомври на Манго и видете, можеби ќе добиете некоја идеа да искористите некој медел од вашето шкавче и да направите токму ваква комбинација и да изгледате потполно тренди. Или пак посетете ја најблиската продавница во вашиот град и дозволете си да си купите некое од најмодерните парчиња кои ви ги нуди […]

green-drink-.jpg
Пиете ли “Green drink“ и дали знаете зошто треба редовно да го внесуваме во нашиот организам? Еве 7 причини зошто “Зелениот Сок/пијалак“ е полезен и потребен за нашето секојдневие: Најбрзиот начин за да “алкализираме“ нашето тело – помага да се елиминираат воспаленијата во нашите органи и киселините во крвотокот. 100% обработена храна – хранливите материи и витамини навлегуваат директно […]

orgazam.jpg
Користете парфем со ноти на мошус Кога станува збор за сексуална возбуда чувството за мирис е најсилното од петте сетила. Причините за да ви зборуваме за мошус се следните: мирисот предизвикува во женскиот мозок асоцијација за тестостерон, што автоматски значи дека  нејзиното либидо ќе скокне до небото. Втората причина е дека центрите на чувството за […]

41.png
Дамите кои сакаат да внесат индивидуалност во својот стил, секогаш будат восхит кај останатите. А со предлозите на Juicy Couture тоа воопшто не е тешко, затоа што облеката и додатоците се навистина тренди и атрактивни. Lookbook -от за Есен/Зима 2012 содржи одлични модни парчиња кои сигурно ќе ви помогат да изгледате како модни икони.

maskara.jpg
Многу често постојат денови кога едноставно немате цел час да си ја направите фризурата или да се нашминкате. Овие лесни и брзи начини за да се средите ќе ви помогнат многу! За кратко време ќе бидете цакум пакум без да има потреба да гледате на часовникот. Ако уште рано наутро знаете дека после работа сакате […]

1-copy.jpg
Овие 6 пијалоци ќе ви помогнат да сте здрави и да го забавите процесот на стареење. Видете кои се тие и кога да ги пиете: Вода – треба да пиете по една чаша секое утро веднаш штом ќе станете од спиење. Хидратацијата ќе ви помогне да го победите чувството на замор и ќе направи вашата […]

Couples-10-1.jpg
Квалитетните односи се ретки, а кога постојат, сфаќаме колку се тие драгоцени и добро се осеќаме со тоа кои сме. Љубовната врска може да биде една од тие односи. Надобриот начин да имате успешна и квалитетна врска е да се запознаете самите себе, но и партнерот. да ги почтувате своите желби и потреби,а воедно и […]

suvo-grozje.jpg
Истражувањата покажуваат дека сувото грозје помага во ублажување на симптомите на честа промена на расположението. Сварете три суви смокви, еден грст суво грозје во 2,5 дл црно вино. Варете се додека не добиете густ сируп. Земајте по една лажица во текот на денот кога ќе се сетите на лекот. Нервозата ќе ја решите со едноставен рецепт. Не […]

seks6.jpg
Десетици жени ги споделија најдобрите места на кои имале секс. Кога станува збор за секс, некои жени претпочитаат други места, а не креветот. Да, тие сакаат луксузни чаршафи, но само за спиење. Ако сакате да го направите вашиот сексуален живот поинтересен, изненадете го партнерот со некое спонтано место за секс. Според некои женски форуми, еве […]

meat12.jpg
Концептот на балансирана храна вклучува и производи кои содржат животински протеини и растителни состојки. Многу искусни специјалисти-диетолози советуваат да се откажеме од мрсното овчо и свинско месо и да преминеме целосно кон употребата на пилешко. Сепак, не треба да се избрзува и да се преминува само на еден вид месо. Само треба да претпочитаме месо […]

beli-zabi-300x165.jpg
Некои сметаат дека здравите заби не треба да се мијат по секој оброк, но тоа не е точно. Само два часа по јадењето,  на забите започнува да се формира еден вид слој. Ако тој не биде отстранет во текот на 12 часа, на ова место започнува да се формира забен камен. Забниот камен може да […]

13.png
Дизајнерите периодично се инспирираат од глемиот-рок стил во музиката кој настана во 70-тите години на минатиот век. Аксесорите, украсени со нитни и боцки, секогаш се носат дрско, со бунтовен дух. За оваа есен многу модни брендови го наметнуваат овој тренд и тоа особено се забележува силно кај обувките. Уметниците на чевли како Christian Louboutin, го […]