14 јули, 2020

Каталогот на Bershka за јануари 2012 година

11 јануари, 2012, Нема коментари
Каталогот содржи различни комбинации, соодветни за секоја една модерна жена, која сака да биде во чекор со најновите модни тенденции. Марката предлага богата колекција облека и аксесоари на достапни цени.

Осум совети за убавина

11 јануари, 2012, Нема коментари
Ви претставуваме осум совети за убавина, кои, без разлика на сите обврски кои ги имате, едноставно си ги должите на себеси: Изгледајте пристојно дури и кога одите до продавница, затоа што секогаш треба да...

Лековите за намалување на холестеролот го зголемуваат ризикот од дијабет

11 јануари, 2012, Нема коментари
Жените кои ја поминале менопаузата, а земаат лекови за смалување на холестеролот, имаат зголемен ризик да заболат од дијабет, предупредуваат американските научници од Мејо Клиник од Минесота. Откако анализирале повеќе од 153.000 жени постари...

Секс пози со кои ќе согорите многу калории – со гаранција!

10 јануари, 2012, Нема коментари
Сте се запрашале ли некогаш колку калории согорувате додека правите секс? Одговорот е…зависи. Најдобриот секс вклучува неколку пози кои вклучуваат комбинирани движења кои ги тонизираат мускулите, ја подобруваат вашата еластичност, го забрзуваат метаболизмот и?...

Што треба да јадеме во зима за да бидеме здрави?!

10 јануари, 2012, Нема коментари
Студените месеци безспорно го прават изборот на полезни храни потежок. Навистина природно одгледаните овошја и зеленчуци намалуваат, но ова не значи дека не е возможно да се исхрануваме здраво и квалитетно и во зимата....

Креативни кратки фризури за 2012 година

10 јануари, 2012, Нема коментари
Една нова фризура може да ве преобрази наполно. Разгледајте ги едни од најкреативните идеи за кратки фризури за 2012 година и додадете модерен изглед на вашата коса. Ако сакате да направите нешто неочекувано со...

Што е она што најмногу ги возбудува мажите?

10 јануари, 2012, Нема коментари
Нека се обидеме да ја разоткриеме машката психа и која „жичка“ каде да ја вклучиме, за да откриеме кои се нештата кои ги прават машките срца да треперат, до таков степен што ги тера...

Лековитите ефекти на ехинацеата

10 јануари, 2012, Нема коментари
Ехинацеата е една од најпопуларните во традиционалната и холестична медицина билки, а во последните неколку години поради новите истражувања на нејзините лековити својства, нејзиниот авторитет се повеќе расне. Ехинацеата е најпозната по способноста да...

Супер херои со новите аксесоари на Прада

10 јануари, 2012, Нема коментари
Прада најпосле ја презентира својата серија од аксесоари кои ги надополнуваат ансамблите од новата колекција на модната куќа за пролет/лето 2012 година. Клучен елемент од колекцијата со аксесоари се се разбира чевлите – високи...

Направете мелем за посилни трепки

10 јануари, 2012, Нема коментари
Доколку сакате погусти и посилни трепки, направете мелем кој, со тек на време, ќе ги зацврсне, згусне и потемни вашите трепки. Како да го припремите мелемот? Состојки: 25 гр. свежи листови од жалфија, 75...

Лутите пиперчиња – сојузници против вишокот килограми

10 јануари, 2012, Нема коментари
Ако сте љубители на лутите пиперчиња, оваа информација навистина ќе ве израдува. Истражувањата покажаа дека лутата храна е одличен сојузник во борба против вишокот на килограми. Лутите пиперчиња, фефероните и останатата лута храна содржат...

Умерено со црната чоколада

10 јануари, 2012, Нема коментари
Жените кои јадат умерена количина на црна чоколада имаат помала веројатност да заболат од болести поврзани со срцето и крвотокот од оние кои воопшто не конзумираат црна чоколада, но претераното уживање во ова слатко...

Кога принцот на бел коњ ќе стане жаба…

9 јануари, 2012, Нема коментари
Одиш натаму, наваму, луташ се додека еден сончев ден не се појави Тој. Симпатичен, нежен, прави се за тебе, постојано ти повторува колку си убава, а 5 минути откако ќе се разделите добиваш смс,...
Почетна // Категорија "Life Story" (Page 907)
Горе