14 јули, 2020

Аксесоарите за 2012 од Роберто Кавали

9 јануари, 2012, Нема коментари
Дизајнерот представи многу шарена колекција за пролет 2012 година. Од прв поглед се забележуваат оригиналните форми и необичните комбинации од бои. Чевлите се во разни нијанси, од класичното црно до светло зелено и лилаво....

Тој, таа и парите!

9 јануари, 2012, Нема коментари
Парите се универзален јазик, кој се разбира од сите. И сепак никој не го ставил под знак прашалник фактот што мажот ја плаќа секогаш сметката. Тоа се смета за сосема нормална работа. Обратното иначе...

Јајцата се „супер“ храна

9 јануари, 2012, Нема коментари
Со последното британско истражување во областа на диетологијата, се утврди дека протеините кои ги има во јајцата не само што се висококвалитетен протеин кој брзо и лесно се усвојува од човечкиот организам, туку го...

Мултивитамините ја зголемуваат плодноста кај жените

9 јануари, 2012, Нема коментари
Понекогаш решенијата на комплицираните проблеми имаат мошне едноставни одговори. По светот има милиони жени кои се обидуваат да забременат и се спремни на се, за да ја реализираат таа своја желба, а потребно било...

Маска за коса од какао

9 јануари, 2012, Нема коментари
Какаото не се употребува само за пиење и јадење, тоа често се употребува во производството на козметика како и за домашни пороцедури за разубавување поради многуте полезни супстсанции кои ги има во него.  Доброто...

„АБЦ“ диета за брзо и здраво слабеење

9 јануари, 2012, Нема коментари
Оние што сакаат брзо намалување на килограми, но при тоа да останат здрави, треба да ја изберат точлно АБЦ диетата. Светот на диетите не е совршен – за излишните килограми ќе треба да платите...

Знаци кои може да ви откријат дека ве изневерува

9 јануари, 2012, Нема коментари
Обидувајќи се да скриеме некоја лага понекогаш несвесно правиме работи кои не издаваат. Обрнете внимание на овие четири знаци кај вашите партнери кои може да ги издадат дека ве изневеруваат: „Кнедла во грло“: Кога...

Пет совети за жени со облини

9 јануари, 2012, Нема коментари
Доколку имате полна фигура, научете како да ги истакнете вашите предности и да ги сокриете вашите недостатоци и со малку напор даи изгледате прекрасно: Доколку имате големи гради, изберете соодветен градник: За вас на...

Обрнете внимание на синдромот на студени раце

9 јануари, 2012, Нема коментари
Изразот „студени раце, топло срце“ е симпатичен, но доколку вашите раце се студени треба да обрнете внимание на некои симптоми кои се предупредување дека постои проблем со нервите или пак со циркулацијата: Вашите раце...

Мажите лажат кога ќе кажат…

8 јануари, 2012, Нема коментари
„Жал ми е“ – моќна реченица што намрштеното лице веднаш ќе го направи насмеано. Повеќето мажи тоа одавна добро го знаат, па ја изговараат секогаш кога ќе направат нешто што не треба. После тоа...

Сигурни знаци дека тој не е оној вистинскиот

8 јануари, 2012, Нема коментари
Следниве знаци во никој случај не треба да ги игнорирате: Соблекувањето со поглед  можеби  делува возбудливо и атрактивно но ако во исто време не му е важно што зборуваш, тогаш тој не сака ништо...

Природни маски за сува и оштетена коса

8 јануари, 2012, Нема коментари
Сувата, хемиски и термички третирана коса има потреба од специални грижи. Козметиката треба да биде со двоен ефект – да ја регенерира и заштитува. Маска за бојадисана коса од авокадо – Добро узреано авокадо...

Полезните својства на костените

8 јануари, 2012, Нема коментари
Костените се препорачуваат за луѓе изложени на големо физичко или психичко натоварување. Костенот е неверојатно многу полезен за нервниот систем. Неговата комбинација од калциум и фосфор ги зајакнува забите и коските. Изобилува со витамините...
Почетна // Категорија "Life Story" (Page 908)
Горе