24 февруари, 2020

Радио

Лекувајте ги срцевите заболувања и дијабетесот со матични клетки од салото

27 декември, 2010, Нема коментари
Нучниците откриле дека вишокот на масти во бутовите и колковите, може да помогне во лекување на многу болести и нарушувања – од срцевото заболување артритис до дијабетес. Според научниците, во салото има извори на...

Здрав мочен меур со помош на храна

27 декември, 2010, Нема коментари
Познато е дека инфекциите на мочниот меур предизвикуваат чести воспалениа. Но, можете да ги ублажите овие симптоми па дури и да се лекувате со помош на храна. Значи, крушите ја омекнуваат киселоста на урината,...

Наглото опаѓање на температурите, причина за срцев удар

26 декември, 2010, Нема коментари
Наглите температурни промени може да предизвикаат срцев удар, особено кај луѓето кои имаат срцеви заболувања. Со секој степен помалце, во Англија болниците сѐ повеќе се полнат со луѓе кои имаат срцев удар. Токму поради...

Опуштете го

26 декември, 2010, Нема коментари
Доколу вашиот партнер е под стрес напавете нешто за да го опуштите. Кога сте под стрес, тогаш наутро звукот на алармот не е нешто што сакате да ве разбуди. Затоа, тргнете од себе и...

Опуштете се со купка за вашите стапала

26 декември, 2010, Нема коментари
По напорниот ден, вашите нозе заслужуваат малку нега и внимание. Припремете си купка за стапалата која ќе ви го опушти целото тело. Исцедете сок од два свежи лимони и додадете две лажици слатка павлака....

Јадете риба но, не пржена

26 декември, 2010, Нема коментари
На листата за здрава храна се набројува овошјето, зеленчукот, рибата но, дали се препорачува пржената риба. Не, барем според последните резултати од една студија која вели дека и луѓето кои јадат два пати неделно...

Утринска банана диета

23 декември, 2010, Нема коментари
Со помош на едноставната јапонска утринска диета на многу лесен и здрав начин може да се ослободите од вишокот на килограми. Во книгата на Китошија Витанаб, во која се зборува за правилните навики во...

Мажите и жените се многу различни

23 декември, 2010, Нема коментари
Големите разлики помеѓу мажите и жените не се само во нивниот изглед, туку и во голем број психолошки особини. Дали знаевте дека мажите имаат поостар вид од жените но, кога станува збор за темница...

Џенифер Лопез, новото заштитно лице на Лореал

22 декември, 2010, Нема коментари
Лореал, од следната година добива нов глобален амбасадор на нивните производи за коса. Мулти талентираната латино ѕвезда Џенифер Лопез, од сега па натаму ќе ги рекламира производите на Лореал наменети за нега на коса....

Бонбони кои ќе ве разубават?

22 декември, 2010, Нема коментари
Овие слатки бонбони се веќе хит во Бразил, а многу наскоро ќе ги има и во Европа. Цената ќе биде околу 9 евра. Произведувачите на овие бонбони гарантираат разубавување, по нивното земање. “Разубавувањето” ќе...

Откажете ги цигарите без да се здебелите

22 декември, 2010, Нема коментари
Точно е дека од како ќе ги откажете цигарите, во првите шест месеци може да покачите некој килограм повеќе. Но, со мала дисциплина во исхраната може многу лесно да го контролирате сето ова. Нутриционистите...

Храна која се препорачува во зима

21 декември, 2010, Нема коментари
За време на ладните зимски денови, нашата храна мора да биде прилагодена на временските прилики кои влијаат на нашето здравје. Од зеленчукот, во зима се препорачува да се конзумира мешункастиот зеленчук, компир, цвекло. Богати...

Неколку совети за помлад изглед

21 декември, 2010, Нема коментари
Доколу сакате да изгледате помлади, имаме неколку мали совети за вас. Секојдневната нега за зрела кожа и неколку техники за шминкање може да направат чудо на вашето лице. Со текот на годините линијата на...
Почетна // Категорија "живот" (Page 909)
Горе