29 февруари, 2020

Радио

Како спие, така љуби

21 декември, 2010, Нема коментари
Обрни внимание на партнерот додека спие и дознај за тоа каков е тој во врската. – На стомак- тој е … човек кој сака да држи сѐ под контрола. Тоа не заприра, дури и...

Со природни лекови против главоболка

21 декември, 2010, Нема коментари
При честите, секојдневни главоболки веќе и пиењето на апчиња не помага. Изберете да си помогнете но, овој пат со природни лекови. Има некои производи кои навистина опуштаат и ја намалуваат главоболката. Така на пример,...

Кофеински шок

20 декември, 2010, Нема коментари
За да знаете колку кофеин дневно внесувате во вашиот организам ви ја покажуваме табелата во која го има забележано количеството на кофеин во кафето и некои други пајалоци кои содржат кофеин. Спред некои истражувања...

Тартуфите, палентата и чоколадата како афродизијак

19 декември, 2010, Нема коментари
Иако афродизијачките својства на храната е урбана легенда сепак листата на ваквата храна сé повеќе се зголемува. Но, се чини дека сепак има нешто во тартуфите. Тие содржат одреден процент од хормоните тестостерон и...

Како да се справиме со стресот?

19 декември, 2010, Нема коментари
Имајќи предвид дека стресните настани не може секогаш да се предвидат и избегнат, а тие, како што веќе споменавме, не можат секогаш и во потполност да се контролираат, се чини дека човекот е беспомошен...

Пушењето ја уништува вашата убавина

19 декември, 2010, Нема коментари
Освен тоа што пушењето го уништува вашето здравје, исто така ја уништува и вашата убавина. Потврдено е дека пушачите имаат четири пати поголема шанса за несоница, а сето тоа и потемни подочници. Пушачите никогаш...

Што сé лечи дуњата

19 декември, 2010, Нема коментари
Дуњата е позната како лековито средство кое се користело уште во најраната медицина, а била најпозната како средство кое на ублажува кашлицата. Најлековити и се семките, кои одкако ќе одстојат во вода, помагаат кај...

Кое е вистинско време за секс

16 декември, 2010, Нема коментари
Според научниците, вистинското време за секс е во периодот помеѓу 17 и 19 часот. Според нив во тој период од денот, телото лачи најголема количина на хормонот серотонин, хормон на среќата. Но, во исто...

Термичките терапии помагаат во лекување на ракот

16 декември, 2010, Нема коментари
Затоплување на туморот и околното ткиво на 43 степени ги уништува клетките на ракот и им помага на цитостатиците подобро да функционираат – велат германски истражувачи. Пациентите со рак, кои примиле хемотерапија, додека нивните...

Храна која ги јакне коските и мускулите

16 декември, 2010, Нема коментари
Доколку сакате да ги зајакнете коските и мускулите тогаш треба да обрнете особено внимание на исхраната. Намирници кои се препорачуваат за оваа цел се: шампињоните и брокулата. Во печурките-шампињони, има голема количина на витаминот...

Посебна нега за кожата во зима

16 декември, 2010, Нема коментари
Кожата е најголемиот орган, кој е склон на многу иритации во текот на зимата. Затоа е потребно во овој дел од годината да и посветите особено внимание на кожата, со посебна нега. Еве неколку...

Новиот ангел на Викторија Сикрет – Катсија Даманкова

15 декември, 2010, Нема коментари

Карл Лагерфелд ќе дизајнира за Сваровски

15 декември, 2010, Нема коментари
Карл Лагерфелд направи одлична соработка со Сваровски. Светски познатиот дизајнер кој досега има креирано за светски познатите модни куќи Шанел, Фенди и Хоган, реши своето име да го искористи и во изработка на луксузен...
Почетна // Категорија "живот" (Page 910)
Горе