23 јануари, 2017

Радио

Еве како треба да одите по мразот за да не паднете!

13 јануари, 2017, Нема коментари
При одење на мраз луѓето треба да се движат бавно, со раширени стапала и со слободни раце – како што тоа го прават пингвините. Во продолжение погледнете како треба да се движите ако не...

ХОРОР ПРОРОШТВО НА ИТАЛИЈАНСКИОТ НОСТРАДАМУС: Снегот носи страшно проклетство, а ние немаме појма за тоа!

13 јануари, 2017, Нема коментари
Пред 500 години италијанскиот филозов Матео Тафури изрекол апокалиптично пророштво дека два дена непрекинат снег во Саленто, град на југот на Италија, ќе значи крај на светот. Бидејќи подрачјето на почетокот на неделава го...

ОВА РЕТКО СЕ ГЛЕДА: Импресивна појава на небото ги изненади дури и искусните метеоролози

13 јануари, 2017, Нема коментари
Илја Катсман (22) за време на лет од Перт во Аделаида со камера забележал облаци кои спектакуларно се формирале на небото над Австралија. Момчето сè снимило и фотографијата ја споделило на Инстаграм. „Единствена појава“,...

Поради Баба Ванѓа светот со нетрпение го очекува 20 јануари 2017 година

13 јануари, 2017, Нема коментари
Слепата пророчица Баба Ванѓа заради едно од нејзините предвидување дека „Барак Обама ќе биде последниот американски претседател” денес е главна тема во голем број странски медиуми. Daily Mail исто така потсетува дека Ванѓа го...

Сериски убијци кои никогаш не се фатени – топ 10

12 јануари, 2017, Нема коментари
Според дефиницијата, секој што ќе убие тројца или повеќе луѓе во период пократок од 30 дена се смета за сериски убиец. Проучувањето на начинот на делување на извршителот на тешки кривични дела е неодминлива...

Двајца полицајци се фатени како прават селфи пред куќа што гори

12 јануари, 2017, Нема коментари
Затоа што сакале „жешко“ селфи? Двајца полицајци од Лонг Ајленд, Њу Јорк, биле фатени на видео правејќи селфиа пред куќа обвиена во пламен. На крај, куќата изгорела и додека, за среќа, никој не бил...

Кинескиот суперавтобус – најголем пропаднат проект во 2016-та година?

11 јануари, 2017, Нема коментари
Контроверзниот проект Transit Elevated Bus (TEB) кој за прв пат беше прикажан јавно во месец мај на Саемот за висока технологија во Пекинг се смета на најголемо промашување во 2016-та. Системот TEB е замислен...

Снајперисти на ИСИС опколија војник: Неговиот досетлив потег ќе се раскажува со години

11 јануари, 2017, Нема коментари
Еден американски војник во Ирак се најде во многу тешка ситуација, откако на него почнаа да пукаат снајперисти на „Исламска држава“. Војникот најде засолниште меѓу две големи карпи, но мораше да продолжи понатаму. Во...

Иванка Трамп нема да прифати работа во Белата куќа на татко и

11 јануари, 2017, Нема коментари
Но, таа си оди од Организацијата Трамп и нејзиниот моден бренд. На истиот ден кога зетот на Доналд Трамп, Џеред Кушнер, прифати работа како постар советник на претседателот (неговиот дедо), Иванка Трамп, сопругата на...

Змија касна посетител на зоолошка двапати во една недела

10 јануари, 2017, Нема коментари
Змија во зоолошката градина во австралиската држава Квинсленд во понеделник гризнала жена, вторпат за една недела. „Упс, го направи тоа повторно“, напиша во понеделник на својата Фејсбук страница австралиската зоолошка градина што се наоѓа...

Запознајте ја најпопуларната порно ѕвезда во светот – таа е од Либан

10 јануари, 2017, Нема коментари
Веб страната за возрасни xHamster објави анализа на навики за гледање порно во 2016, користејќи податоци од над две милијарди посети на сајтови низ светот. Резултатите се многу интересни. Либанската-американска актерка Миа Калифа се...

„Човекот дрво“ излечен по 16 операции (ВИДЕО)

10 јануари, 2017, Нема коментари
Абу Бајандар од Бангладеш, кој се најде на насловните страници на светските медиуми поради исклучително ретко генетско пореметување, опериран е 16 пати. Лекарите, конечно, сметаат дека го излечиле. Бајандар е наречен „човек-дрво“ поради големите...

Еве што предвидел Нострадамус за 2017

10 јануари, 2017, Нема коментари
Мишел де Ностредам, најчесто познат како Нострадамус, бил француски лекар и астролог кој живеел во 16-от век. Според неговите следбеници, тој предвидел многу работи кои всушност се случиле во последните неколку векови, вклучувајќи ги...
Почетна // Категорија "вести" (Page 2)
Горе