Month: м.г

393a-610x269.jpg
Првиот рекет на светот отиде во Бугарија каде ќе снима холивудски блокбастер. Ѓоковиќ глуми во друштво на Сталоне, Шварценегер, Ван Дам, Брус Вилис…. Холивуд конечно ги отвори своите врати за Новак Ѓоковиќ. Најдобриот тенисер на светот отпатува во понеделник во главниот град на Бугарија, каде што ќе снима сцени за продолжението на филмот “Нескршливи”. Во […]

1206421-610x269.jpg
Непознат крадец влегол во куќата на Цонга додека тој учествуваше на Мастерс  турнирот во Лондон. Медиумите јавија дека куќата на познатиот тенисер Жо Вилфред Цонга била ограбена додека тој го играл финалниот меч со Федерер во Лондон. Крадецот влегол низ прозорецот, а не е објавено колку и што се украл. Францускиот тенисер во неделата вечер […]

0969-610x269.jpg
AC Schnitzer е докажано име во светот на тјунинго на автомобилите од марката БМВ, а својата висока репутација ја потврди и на актуелниот Essen Motor Show (26.11 – 04.12.2011). Таму, германската тјунинг компаија го претстави модело ACS6  5.0i, кој како што ни кажува ознаката е развиен на база на моделот 650i. Кога станува збор за […]

u2-610x269.jpg
Федерика (24) во понеделникот се вратила дома, а кога влегла низ вратата не го запалила светлото во ходникот. Нејзиниот татко видел силуета од човек, веднаш го земал пиштолот мислејќи дека некој провалник влегува во куќата и почнал да пука. Леонардо Алонсо (52) од Уругвај мислел дека го застрелал крадецот кој се обидувал да влезе во […]

v223451p0-610x269.jpg
Во вторникот попладне, судот во Калифорнија му изрече затворска казна на Конрад Мареј за убиство од немарност за случајот Мајкл Џексон. Обдукцијата покажала дека Џексон починал од предозирање со пропофол кој му бил даден од неговиот доктор Конрад. Иако луѓето од неговата одбрана, па дури и неговата мајка, побараа од судот да го помилува Конрад […]

anara11-610x279.jpg
Кулата Анара е едно од најинтересните архитектонски проекти во светот. Кулата, чија изградба засега е ставена во мирување, е лоцирана во Дубаи. Неверојатниот дизајн на оваа кула, која требаше да изгледа како огромна турбина, предвидување 135 спрата на 600 метри висина и комбинација од апартмани за домување, канцеларии, магацински простор и галерии. На секои 27 […]

GMichael6402-610x269.jpg
Лора Фрисон, француски модел, којa неколку пати била прогласена за девојка која има најубаво газе во светот, се нашла во незгодна ситуација…… не можела да навлече фармерки. А се прашувате ли каде точно и заглавиле….нормално на нејзиното преубаво совршено бујно газе:) Всушност, кога Лора отишла на шопинг се случило да не може да облече фармерки […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi