Month: м.г

1521.jpg
“Беше такво задоволство да се слушне како Франческо Ракоста вришти од болка. Мама миа како вриштеше. Ништо не остана од него. Тие свињи баш биле гладни“, се фалел Симон Пепе (24), нарачателот на убиството во телефонскиот разговор. Рим – Италијанскиот мафијашки бос Франческо Ракоста прво бил претепан со метални шипки, а потоа додека сеуште бил […]

1420.jpg
Рускиот рулет е потенцијално смртоносна игра на среќа каде играчот си пука сам во глава со пиштол во чиј цилиндер има само еден куршум. Така шансите за да се преживее најчесто се 1:6. На една свадба во Русија оваа игра завршува со катастрофален крај… Погледнете го видеото: http://www.youtube.com/watch?v=tYs8vBMIhj4#t=38

1325.jpg
Американецот Патрик Мут (30) бил јавно посрамотен откако ја запросил девојката за време на утакмица, а таа го одбила бидејќи имал мал пенис. Патрик решил да го прошета светот и да ја открие мистеријата околу вечното прашање: Дали големината е толку важна? Снимил и документарец за својот мал пенис. Жените со кои разговарал му рекле […]

1224.jpg
Веројатно не сте ни знаеле дека во вашата кујна иимате еден навистина чудотворен зачин во прав – цимет! Овој егзотичен зачин може да ги зголеми вашите усни, да ги отстрани акните или пак да го забрза растењето на вашата коса. Денеска ќе ви го претставиме неговото височество наречено цимет, а кои се неговите магични својства, […]

924.jpg
Со нетрпение го чекате денот на платата, сте наумиле да купите толку многу работи, само што тоа така не се случува. Трошоците се големи и средства за уживање не остануваат. Познато, нели? Но наместо да ви даваме совети како мудро да ги потрошите парите, подобро одлучивме да ве запознаеме со неколку информации од нашите предци. […]

822.jpg
Ова е вистинска приказна за едно осум-годишно девојче кое знаело дека љубовта може да направи чудо. Нејзиниот помал брат морал да умре, бидејќи имал тумор на мозокот. Родителите биле сиромашни, но го заложиле целиот свој имот и направиле се за да го спасат. Една вечер таткото низ солзи и рекол на мајката: “Мислам дека дојдовме […]

726.jpg
Навикнати сме да веруваме дека еден маж се впушта во љубовна афера, надвор од дома, само доколку во бракот нешто не е како што треба. Тоа сепак не е задолжително. Некои господа едноставно се непоправливи женкари, а други… сакаат нешто друго. Еве што Семејните господа премногу ја почитуваат сопругата и тоа ги запира да побараат […]

627.jpg
Запомнете, бидејќи ова е многу важно да се знае, искуството на среќата е искуство на душата, што е само резултат на смиреност, мир на умот. Среќата не е во објектите (луѓето, предметите, настаните, итн.) надвор од нас, ниту пак од мислите кои излегуваат од нас. Сета релативна среќа која што ќе се појави како последица […]

531.jpg
Што и да зборуваме, понекогаш сами сме си виновни, што мажите не изневеруваат! Епа кога не ги (секс) користиме до изнемоштеност и тие бараат каде, или поточно со кого да го споделат остатокот од нивната енергија. Или поточно некоја “беспомошна” мачка сама им доаѓа. Еве еден пример за тоа на кој наидовме: “Таа си доаѓа […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris