Month: м.г

420.jpg
“TripAdvisor” само што го прогласи хотелот “Gili Lankanfushi” на Малдивите за најдобар хотел во целиот свет. Гледајќи го како се извива на врвот на тропскиот остров, овој хотел кој содржи 45 совршено приватни водни вили, со право го заслужи првото место. Погледнете дел од фотографиите и резервирајте ја вашата вечер тука…

321.jpg
Lamborghini Urus конечно доби зелено светло. Ќе се произведува во Италија, за што ќе бидат инвестирани стотици милиони евра. На пазарот се очекува во 2018 година, што кажува дека сé досега неговиот развој тапкал во место. Новиот италијански SUV веќе долго време се подготвува во германската кујна, каде додека готвачите се караа меѓу себе како […]

trajche-gjeorgiev-go-projde-i-10.jpg
Момчето од Струмица, Трајче Ѓеоргиев конечно во 10-тата емисија на шоуто „Ѕвездичките на Пинк“ покажа зошто важи за еден од главните фаворити, а воодушевеното жири не го криеше задоволството. Погледнете го настапот на Трајче во изведба на песната ”Nobody’s Perfect” https://www.youtube.com/watch?v=6MNNKp-KSvo

4-trikovi-so-nutela-za-ushte-pog.jpg
Ако сте едни од оние кои овој декадентен крем го јадат со лажичка директно од теглата или пак само го мачкате на лепче, пропуштате многу. Овие четири рецепти ќе ги доведат вашите сетила до лудило.  Погледнете го видеото, одберете како сакате да се засладите, и пронајдете ги рецептите подолу.

227.jpg
Ниту романтика не е добра, доколку ја има премногу, смета градската управа на Париз и најави дека во понеделник ќе започне да ги симнува стотиците илјади „катинари на љубовта“ обесени на познатиот Мост на уметностите (Pont des arts) кој минатата година попушти под нивниот товар. Од Мостот на уметностите преку реката Сена се протега прекрасен […]

11.png
Секоја жена е убава на свој начин, без разлика дали привлекува со својата физичка убавина, со харзима или со позитивната енергија што ја носи во себе. Но, според експертите во областа на астрологијата, припадничките на понежниот пол родени во некој од овие 5 хороскопски знаци дефинитивно се на врвот на листата според убавината, сексапилноста и […]

911.jpg
Потешко е да се најде спротивна опција, но причините за изневерување се сосема различни, тврдат психолозите. Како што е познато, мажот е полигамно суштество. И ако тој сеуште не ве изневерил, тоа во повеќето случаи значи дека или односите се формираат во моментов и неверството е веќе прашање на време, или тоа е заслуга на […]

812.jpg
Верувале или не, најновите истражувања покажуваат дека е можно! Научниците од Универзитетот Stony Brook во New York после едно опсежно истражување, тврдат дека постојат парови кај кои љубовта не само што не слабее и се губи, туку се зајакнува со текот на времето и заедничките години. Тие забележале дека постојат и шаблони на однесување заеднички […]

713.jpg
Кристал Дејвис е млада жена која ја сподели својата неверојатна приказна со милиони лица ширум светот кои не веруваат во моќта на природните лекови. Нејзината приказна започнува пред 1 година, кога се разболела од грип, а лековите од аптека не и помогнале. „Лековите од аптека воопшто не ми помогнаа, а бев се послаба. Една жена […]

915.jpg
Иако ладно цеденото маслиново масло знаеме да го платиме и неколку пати поскапо, сепак не сме сигурни дека не сме добиле мешавина од соино или друго поевтино масло. Еве како да го препознаете оригиналното. Тешко е да се утврди само по вкусот. Дури и стручњаците знаат да бидат збунети. Но, сепак постоја два начина. Како да утврдите […]

1292.jpg
Никој не сака да биде лажен. Заборавете на приказни од видот: „Беше само за една ноќ…За мене тоа не значеше ништо, само секс!“ Мислите дека физичкото неверство не е важно, дека само емоционалното боли?  Не! Неверство си е неверство! Кога ќе си поиграат со вашата доверба и емоции остануваат лузни за цел живот. И прошката […]

619.jpg
За мажите, оралниот секс е едно од најголемите задоволства. Затоа ви нудиме неколку совети за тоа како да ја совладате оваа вештина и да го направите вашиот партнер многу среќен. Правило број 1: Пенисот не е кревка или кршлива играчка. Ако веќе сте се „нафатиле“ на орален секс, тогаш сторете го тоа храбро и без предрасуди. […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris