Month: м.г

ovaa-torta-e-impresivno-dekorira.jpg
Ова веројатно е една од најубаво украсените торти кои некогаш сте ги виделе. Александре Дубоск е уметникот кој го направил ова слатко ремек-дело. На прв поглед изгледа фантастично, но магијата настанува кога ќе се заротира!

430.jpg
Елизабет Харли (50) деновиве се одмара со нејзиниот 13-годишен си, но одмор без да прочиташ некоја добра книга и не е одмор! Ваквата пракса ја знае и сексапилната актерка која на социјалната мрежа на Инстаграм објави фотографија додека ужива топлес во базен со книга во рацете.

332.jpg
Пустината Атакама на северот на Чиле е позната како еден од најсушните предели на планетата Земја – преку ноќ се претвори во огромно поле на прекрасни цветови. Се очекува оваа „атракција“ да привлече десетици илјади туристи до крајот на годината. До оваа магична трансформација дојде после обилните дождови кои паднаа во март и август оваа […]

19.png
Сигурно сте слушнале за стариот обичај дека мајката 40 дена после породувањето не излегува од дома. Некогаш тоа се подразбирало, но како што ни се променија темпото на живот и навиките, денес ретко која мајка може да си го дозволи тоа. Кејт Александра одлучила да остане дома 40 дена после раѓањето на бебето и еве […]

243.jpg
Он е маж, татко, војник, лидер, љубовник… На својот грб носи голем товар, прво и основно со тоа што од него се очекува да биде посилен. Тој треба да биде силен, одлучен, одговорен, неколеблив, да биде потпора, да има решение за секој проблем… Од него се очекува многу. Токму тука го имате одговорот зошто мажот […]

197.jpg
Анџелина и Бред останаа заедно и покрај многуте гласини кои уште на почетокот ја осудија нивната врска на пропаст. За разлика од многу други холивудски парови тие никогаш не кријат кога во нивниот брак не цветаат рози. Како Бред, така и Анџелина признаваат дека нештата понекогаш стануваат турбулентни и караниците не им се ништо ново. […]

poglednete-shto-se-sluchuvashe-i.jpg
После критиките од жирито на минатата гала, натпреварувачите и менторите во вилата #НИА, напорно работат со цел да имаат подобри резултати кои ќе ги однесат до финале и победа. Неделата помина во пеење, играње, помалку расправии, повеќе вежби и критики, но она што го видовме како изненадување  влегувањето на Весна Бејби Петрушевска во улога на […]

1119.jpg
Кога прв пат протекоа информациите дека малиот Кеба, Игор Којиќ е во врска со мега популарната Северина, сите беа шокирани. Но, Северина не е единствената позната дама која се забавувала со синот на Кеба. Тој е познат по тоа дека е слаб на жените од јавниот живот, а еве дел од неговите поранешни девојки. Јелена […]

1022.jpg
Јелена Карлеуша често експериментира со својот изглед, и пократката екскурзија меѓу „синокосите“ повторно се врати во таборот на русокосите. Популарната пејачка на нејзиниот профил на Инстаграм сподели фотографија од нејзиниот настап на која изгледа сексапилно, но и на која е со нова платинеста фризура. Ако судиме според коментарите, фановите се воодушевени од нејзината трансформација, а […]

920.jpg
Како што не се сомневаме дека овие години многумина ќе ги памтат по феноменот Ким Кардашијан, така не се сомневаме и во тоа дека Кајли Џенер полека но сигурно ќе го заземе нејзиното место во годините што претстојат. Атрактивната 18 годишната ѕвезда се појави на семеен ручек за да го прослават роденденот на нејзиниот татко […]

824.jpg
Потребни состојки: 6 јајца 14 лажици шеќер 6 лажици брашно 1 прашок за печиво 6 лажици топла вода 4 лажици какао 1,2l млеко 1 бело чоколадо 400g маргарин 100g густин 150g шеќер во прав 2 темни чоколади за готвење Подготовка: 6-те јајца изматете ги со 6 лажици шеќер. Брашното измешајте го со прашокот за печиво […]

724.jpg
Овен Мажот Овен лесно се одлучува за брак, не бега од одговорностите и сака да доминира. Покрај себе сака убава и паметна сопруга, која ќе му даде доволно слобода. Често се случува да бара дополнително задоволство надвор од домот. Жената Овен секогаш ќе ги подржува амбициите на партнерот, бидејќи покрај себе сака успешен сопруг. Ќе […]

629.jpg
Дали сте знаеле дека должината на вашиот палец открива многу за вашата личност? Првата половина подолга од втората Вие сте од оние луѓе кои се верни и страствени. Кога ќе се заљубите во некоја личност, имате тенденција да бидете опсесивни, а тоа не е необично за вас. Лесно ќе полудите ако вашиот партнер не одговори […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris