Month: м.г

rabotejkji-na-farma-zabelezhal-d.jpg
Иако можеби ќе ви звучи како нешто од научнофантастичен филм, ова навистина се случило уште далечната 1835 година. Имено, еден англиски фармер работел на поле, копајќи ја и средувајќи ја земјата. Меѓутоа, тој посебен ден се случило нешто многу чудно. Кога во една прилика ја забил лопатата во земја, пред него се појавила дупка. Како […]

529.jpg
Група научници од њујоршкиот колеџ Канисиус потврдиле дека речиси сите луѓе воочи смртта ги гледаат своите починати пријатели или роднини. Феноменот познат како „визии или соништа на смртната постела“ е добро документиран низ историјата и во различните култури, а научниците од споменатиот универзитет не навлегувале во тоа што луѓето на смртната постела, всушност, доживуваат, дали […]

429.jpg
Во некои земји до крајот на овој век ќе биде толку жешко што животот за луѓето ќе биде невозможен, предупредуваат научниците. До 2100 година, а тоа е за само 85 години, делови од Катар, Саудиска Арабија, Бахреин, Обединетите Арапски Емирати и Оман ќе имаат таква комбинација на температури и влага кои човечкото тело нема да […]

01-copy1.png
Бананите може значително да им помогнат на жените за време на ПМС, ја регулираат работата на дигестивниот тракт, го намалува холестеролот и го нормализира крвниот притисок… Ова прекрасно јужно овошје може многу да направи и за вашиот тен, косата и ноктите. Ако досега не јадевте банани, направете експеримент од еден месец и јадете по 2 […]

ednostavna-frizura-za-5-minuti.jpg
Доколку баравте идјеа за нова фризура или пак веќе сте ја гледале, но ви изгледа премногу комплицирано за да ја направите, погледнете го видеото во продолжение. Сè што ви е потребно е преса со повеќе можности и шноли. Постапката е едноставна и брза.

242.jpg
Не сум дебел, туку само имам тешки коски. Овој изговор веројатно досега сте го чуле повеќепати од луѓе кои имаат проблем со вишкот килограми, но директорот на Центарот за дебелина и метаболичка хирургија од Берлин, Јирген Ордеман смета дека таквите изговори се чиста глупост.  – Коските не можат да бидат изговор за дебелината, изјави Ордеман. […]

ova-video-uspea-da-rasplaka-mnog.jpg
Велат дека врската помеѓу таткото и ќерката е нераскинлива таа е посебна и незаменлива. Колку е значаен таткото во животот на детето а особено кога станува збор за ќерка, сведочи ова видео кое крие многу значајна порака. Ова видео успеа да расплака многумина…

go-uapsile-pod-obvinenie-deka-e.jpg
Видео снимките на интернет го покажуваат опркужен со обожавателки, кога му приоѓа човек, го грабнува и го влече од таму. Саудискиот актер е уапсен од страна на религиозна полиција откако бил во центарот на вниманието во еден трговски центар, а обожавателките сакале селфи со него. Абдул Азиз ал Касар, популарен актер и телевизиско лице, својата […]

196.jpg
Никогаш не е доцна да промените нешто во сексуалниот однос со цел малку да го зачините. Па, доколку сакате да испробате нешто ново со вашиот партнер, тогаш ви препорачуваме огнена поза која можете да ја практикувате каде било во вашиот дом. Седнете на пулт или стол и вашиот партнер нека стои завртен кон вас. Неговите […]

204.jpg
Мина се појавила на промоција на албумот на својот татко, Жељко Јоксимовиќ и го докажала она што се пишувало за неа, дека израснала во вистинска убавица. Но изгледа дека големата популарност која неминовно оди заедно со славното презиме и не и годи нешто посебно. Не ме импресионира тоа што се пишува за мене, затоа што […]

1810.jpg
Изгледа дека синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко, и неговата стара девојка Маша Терзиќ се повторно заедно. Големата љубов на Маша и Вељко трае со години, а чаршиските муабети велат дека тие дури биле и свршени. Врската имаше полно турбуленции и прекини, но тие изгледа им дадоа нова шанса на емоциите. Младиот Ражнатовиќ прв ја сподели […]

1711.jpg
Песната “Hello” на британската пејачка доминира на топ листите ширум планетата, но сега било откриено дека долгоочекуваниот нов албум, Адел ја чинел скапо. Адел признала дека фалело многу малку албумот воопшто да не биде објавен, бидејќи поради мирниот семеен живот пишувала само “здодевни” песни. Изворите сега откриваат дека новиот албум ја чинел пејачката четири милиони […]

1612.jpg
Северина се подготвува за најсреќниот ден во својот живот, свадбата со Игор Којиќ. За да го пренесе тоа што го чувствува, таа се изрази вака. „Има ли поубаво чувство од длабокото убедување дека покрај нас е некој кој може да го спречи сето она што може да ни наштети? – напиша пејачката за фотографијата со […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi