Month: м.г

13-10.jpg
ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 500 грама пченично брашно 150 грама црни маслинки без семка 100 грама бадеми 7 грама сув квасец 10 грама шеќер Прстофат сув рузмарин 30 милилитри маслиново масло 1 мала лажичка сол Прстофат бибер 250 милилитри топло млеко НАЧИНА НА ПОДГОТОВКА: Во подлабок сад ставете го брашното, во средината направите длабнатина и ставете ги […]

12-10.jpg
Без разлика дали имате 5 или 55 години, мора да признаете дека чоколадот секогаш котира високо на Вашата агенда… Со овој едноставен рецепт, ќе ги остварите Вашите чоколадни желби. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 375 грама темно, растопено чоколадо 2 ½ шолји шеќер во прав 1 лажица растително масло 2 лажици млеко ¼ лажица екстракт од пеперминт НАЧИН […]

11-12.jpg
Сите знаеме дека задолжително парче во секој женски плакар е малото црно фустанче. Но, што кога сакате нешто посветло, полесно и попогодно за дневни варијанти? На сцена доаѓа малото бело фустанче! Памучно, со чипка, секојдневно или елегантно – одберете ги кројот и материјалот според вашите желби и потреби. Поради неговата неутрална боја, дозволува да го […]

10-15.jpg
Калинката веќе долго време важи за природен чувар на човековото здравје. Истражувања покажуваат дека калинката делува како силен антиоксиданс и смирува воспаленија, дури поефикасно од црвеното вино и зелениот чај. Освен во исхраната, калинката многу се употребува и во козметиката. Маските за лице од калинка се одлични за длабински пилинг на лицето и враќање на […]

8-15.jpg
Немојте да очекувате имплантите во вашите гради да траат цел живот. Дури една од пет жени, која вградила силикони во градите од естетски причини, мора да ги отстрани за помалку од 10 години. Тој период е уште помал кај оние кои го направиле зафатот по надминувањето на рак на дојката. Ова не е прв пат […]

7-16.jpg
На светот постојат помеѓу 10 – 12% леваци. Генерално се посрамежливи од деснаците, а исто така, повеќе се двоумат пред да направат некој поголем чекор. Леваци пијат повеќе и почесто. Десната страна на мозокот, која ја користат повеќе од левата, има помала толеранција на алкохол поради што и воглавно побрзо се опиваат. Леваци имаат поголеми шанси да […]

6-17.jpg
Неколку лешови од умрени бели ајкули се појавиле на морскот брег на Јужна Африка а од нивното тело хируршки прецизно бил отстранет црниот дроб, додека кај две ајкули недостасува и срцето. За биолозите овие лешови биле тотална мистерија, но по подолго теоретизирање, ги насочиле сомнежите кон орките, односно китовите убијци кои напаѓаат делфини, пингвини, фоки, […]

4-16.jpg
Иако живееме во ерата на науката луѓето од многу култури и земји и понатаму веруваат дека делови од лешеви можат да го подобрат здравјети или да им го унапредат сексуалниот живот. Поради тоа и денеска годишно се скрнават десетина илјади тела, а ова се само некои од таквите случаи. 5. Мелен фетус во капсула На […]

00-3.jpg
Говорејќи за посетителите од вселената, најпознат случај е оној од 1947 година во Розвел. Многу контроверзии и денеска постојат околу овој случај, но што всушност се случило таму? 8-ми јули 1947 година недалеку од една фарма во Розвел под влијание на силна бура се срушил неидентификуван објект односно летало. Сопственикот на фармата пронашол необични метални […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris