Month: м.г

10-15.jpg
Сирењето, јајцата, киселото млеко, јајцата и киселата вода измешајте ги и направете смеса од нив. Потоа на еден плех, наредете ги кришките леб па ставете од смесата, и повторете ја постапката така што последно ставено ќе биде смесата, но во помала количина. Одозгора ставете сусам. Печете на 200°C од 35-45 минути. Доколку сакате може да […]

9-17.jpg
Компанијата ВинСун од Кина “испечатила“ за само еден ден 10 куќи со реални димензии користејќи 3D принтер. Во таа постапка е користен цемент кој брзо се суши, но творците се внимателни и не ја откриваат тајната на оваа технолигија. Ѕидовите се правени слој по слој од цемент и градежен или рударски отпад. Пронаоѓачот на принтерот […]

8-18.jpg
Жителите на селото Калачи во Казахстан поминуваат во сон и по неколку денови, а до неодамна никој немаше поим зошто. Сега научниците се сомневаат дека причината за оваа мистериозна болест, поради која местото стана познато како „Заспиена долина“, е скриена длабоко во локалните рудници. Светските експерти веќе со години се збунети поради чудната болест која […]

izbushila-19-dupki-na-drvena-kut.jpg
Интернетот навистина е преполн со феноменални работи, односно генијални идеи до кои дошле поединци. Во тоа ќе можете да се уверите и сами откако ќе го погледнете следното видео. Ако сакате нешто необично во својата градина оваа година, ви даваме вистински предлог!

kupil-golema-kocka-himalajska-so.jpg
Хималајската сол е најчистата сол на Земјата. Со потекло од незагаден екосистем стар повеќе од 250 милиони години. Таа содржи сончева енергија и јонизирани минерали кои се ослободуваат со додавање вода. Се копа во подножјето на Хималаите, се чисти и суши на сонце, а ја нарекуваат уште „Кралска сол“. Популарниот Јутјубер „Peter Brown“ сакал да […]

stavil-voda-vrz-sijalica-ona-sht.jpg
Мислите дека обична сијалица може да се користи само за осветлување? Се лажете, светилките може да се искористат и во многу други случаи, а ние ќе ви покажеме како. Погледнете 5 начини како може да се искористи сијалица. Навистина е неверојатно…

7-16.jpg
Природните намирници се моќни сојузници за нашето здравје и убавина. Употребете ги за да ја постигнете вашата цел. Доколку тоа е здрава и негувана коса ова се намирниците кои ќе ви помогнат. Како регенератори може да ги употребувате: Зелениот чај Сварете една шолја зелен чај. Оставете нека отстои и нека се излади. Откако ќе ја […]

6-18.jpg
Со чизмите над колена, без разлика дали станува збор за чизми со рамни или со високи потпетици, вие ќе изгледате навистина модерно и впечатливо во секоја комбинација. Чизмите над колена се вистински хит за оваа сезона, а нивната популарност допринесе дизајнерите да понудат навистина широк спектар на модели во најразлични дизајни и бои. Чизмите над […]

5-18.jpg
Чај од исушени пупки рози или листови од роза, со векови се користи како лек против обилна менструација, несвестица, вртоглавица и главоболка. Но, во подлените неколку години се повеќе се докажува дека овој напиток ја “чисти” крвта, и е благотворен особено во зимскиот период во годината кога се консумира повеќе храна богата со јаглени хидрати, […]

3-20.jpg
Кога принцот Хари (33) и глумицата Меган Маркл (36) објавиа дека се вериле, кралицата Елизабета (91) , меѓу првите им честиташе и изјави дека е многу задоволна. Но, и покрај нејзиното задоволство, кралицата можеби нема да дојде на свадбата на својот внук. Оваа информација не е официјално потврдена, но причината заради која бабата на Хари […]

2-22.jpg
Магазинот „Story“ вчера ја прогласи Јелена Карлеуша за пејачка на годината. Гала вечерата се одржа во Белград, каде главна ѕвезда беше токму контроверзната ЈК. Пејачката се појави во црна провокативна тоалета. Фустанот на Јелена во горниот дел беше изработен од корсет кој го истакна нејзиното деколте, додека во долниот дел имаше слиц до колкот со кој […]

1-19.jpg
Светлана Цеца Ражнатовиќ и Саша Матиќ ја израдуваа пуубликата со нов спот, а она што ги изненади се жешките сцени во кои се појавува пејачката. Имено, песната „Ноторне лажи“ говори за прељуба, па Цеца се појавува како секси грешница, во нешто послободно издание. Цеца се појавува во корсет преку кој носи бела наметка, но никој […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris