Month: м.г

hair-e1569854925753.jpg
Брзиот начин на живот понекогаш не ни остава доволно време за стилизирање на косата, која честопати знае да биде многу непослушна и со премногу барања. Сепак, се грижиме нашата фризура секогаш да изгледа атрактивно, па затоа ве советуваме за лошите денови да одберете практична и едноставна фризура за стилизирање, која совршено ќе одговара на вашата […]

bc-e1569851634504.jpg
Бредли Купер и Ирина Шајк беа еден од најубавите парови во светот на шоубизнисот, но нивната љубов згасна кога никој не се надеваше. После успехот со филмот „A Star Is Born“ и можната афера со Лејди Гага, Бредли се раздели со руската убавица со која ја има ќерката Леа. Додека многумина очекуваа да го видат […]

lima-e1569849442683.jpg
Бразилската убавица Адријана Лима привлекува внимание каде и да се појави, така беше и во Монте Карло, на гала вечерата која ја приреди организацијата „The Global Ocean“. Пастелнo розeвиот свилен фустан, со циркони на деколтето и ракавите, го одземаше здивот, но сите го забележаа стомачето што наѕираше од под раскошната креација. Бидејќи Адријана е мајка […]

bb-e1569848154616.jpg
Овој викенд беше објавен првиот официјален трејлер за „The Rhythm Section“, во кој главните улоги ги играат Блејк Лајвли и Џуд Ло. Според заплетот на филмот, главниот јунак – Стефани Патрик – дознава дека авионската несреќа, во која загинало целото нејзино семејство, е режирана. Измамената девојка си дава збор дека ќе ја реши трагедијата и […]

hean-prinsloo-702751-unsplash-1200x795.jpg
За да се разгалите себеси и вашата кожа, не треба да трошите време и пари на салони за убавина. Веќе ги имате сите состојки за оваа маска од банана дома. Факт е дека маските за лице што ги правиме дома честопати се инфериорни во однос на оние во салоните, но во исто време тие се […]

GettyImages-1092303554-1200x800.jpg
Ако ги прашате J.Ло и нејзиниот А-Род, тренирањето на празен стомак треба да биде вашата дневна рутина. Многумина веруваат дека само вежбањето после будењето, т.е. после јадење ништо во 8 до 12 часа, го промовира брзото топење на маснотиите во организмот. Имено, нема многу истражувања на оваа тема, а повеќето од нив тврдат дека тренингот […]

GettyImages-465104104-1200x800.jpg
И покрај тоа што знаеме дека пушењето нема позитивни страни, сепак тешко се откажуваме од цигарите. Зошто е тоа така? Многу е тешко да се отцепиме од навиките што ни даваат задоволство, а всушност тие се лоши за нас. Изборот да се однесуваме поинаку кога сте стресни е клучот за промена на лошите навики затоа […]

BeFunky-collage-1-8-790x568-1.jpg
Пејачката и актерка се одлучи за овој впечатлив модел во две нијанси. Џенифер Лопез ретко се облекува незабележително, но нејзиниот неодамнешен избор за Модната недела во Милано е навистина уникатна. Пејачката и актерка, се појави со капа која беше толку висока и голема што ја скори целосно од фотографите и исто така ја издолжи цели […]

austin-distel-1472304-unsplash-1200x800.jpg
На некои луѓе им е тешко да се отворат кон други, или заради недоверба или заради несигурност. Нивниот најголем проблем лежи во комуникацијата со другите затоа што понекогаш тие не знаат добро да се изразат. Водолија Водолиите се познати по тоа што создаваат, така да се каже, ѕид меѓу себе и другите. Многумина ги сметаат […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris