29 февруари, 2020

Радио

Нови факти за возењето

26 октомври, 2010, Нема коментари
Нови факти за возењето Американците возат по три трилиони милји секоја година, или во космичка смисла тоа е околу половина светлосна година. И покрај тоа што земјата има сообраќајна култура со децении, технологија, сепак...

Џенифер Лопез сака уште деца

25 октомври, 2010, Нема коментари
Познатата пејачка и актерка која има две годишни близначиња, со нејзиниот сопруг Марк Ентони се подготвени да го продолжат потомството и да имаат нов син или ќерка, изјавила нејзина блиска пријателка. Како и да...

Најдобрите места за живеење по пензионирањето

24 октомври, 2010, Нема коментари
Луѓето различно ја замислуваат живеачката по пензионирањето. Некои одлучуваат никогаш да не се преселат од своите родни домови, а други сонуваат за преселба во странство и да ги поминат своите златни години на егзотични...

Смешна Боливдска акциона сцена

19 октомври, 2010, Нема коментари
Затоа секој ден снимаат по еден филм.

Анџелина сепак ќе снима во Босна и Херцеговина

17 октомври, 2010, Нема коментари
Министерот за култура на Босна и Херцеговина сепак даде дозвола да се снима филмот на Анџелина Џоли, потврдиле претставници на продуцентската куќа “Scout film”. Дозволата стигнала откако продуцентите го доставиле сценариото, за да се...

10 најпознати мафии во светот

5 октомври, 2010, Нема коментари
Јамајкански Британци – Се работи за Јамајканци кои во 1950-тите години емигрирале во Велика Британија. Тие биле вмешани во многу банди и насилства и станале познати како “Yardies“. Биле вклучени во организирана трговија со...

Старите навики тешко се менуваат

5 октомври, 2010, Нема коментари
Линдзи Лохан e повторно видена како се забавува, иако во август оваа година и е изречена пресуда. Само после еден ден откако Линдзи била снимена во трезна состојба, ѕвездата склона кон бурен живот е...

Мел Гибсон инкогнито?

5 октомври, 2010, Нема коментари
Познатиот актер се обидел да се сокрие со смешен лажен нос и мустаќи. Тој најверојатно сакал да ги избегне папараците, но целиот исход бил неубедлив и комичен. Според Daily Mail, 54-годишниот актер бил фотографиран...

Кид Рок дејствувал во самоодбрана

5 октомври, 2010, Нема коментари
Познатиот музичар и екс сопруг на Памела Андерсон сведочеше за тепачкaта што се случила во еден ресторан. Тој признал дека разменил тешки зборови со друг гостин, но дека не започнал физичка пресметка додека не...

Принцот Вилијам стана пилот

5 октомври, 2010, Нема коментари
По 20 месеци напорна работа и предизвикувачкa обука, принцот Вилијам ја зема својата диплома за истражен и спасувачки пилот. 28-годишниот принц ќе присуствува на неформалната церемонија со своите шест колеги, каде што на неговата...

Продавање вештини на e-bay

1 октомври, 2010, Нема коментари
Невработен татко се обиде да продава вештини на e-bay без поставување на минимална понуда, со цел да може да ја издржува фамилијата. Графичкиот дизајнер Тристам Росин, 36 години, од Чешир, превзема драстична акција, после...

Откриена планета најслична на Земјата

30 септември, 2010, Нема коментари
Американските астрономи откриле планета која е, меѓу досега истражените најслична на Земјата. Планетата е наречена Gliz 581-g, три пати е поголема од Земјата и од неа е одалечена 20 светлосни години или околу 200...

Парис Хилтон прегази папарацо

30 септември, 2010, Нема коментари
Една од најконтроверзните личности во шоубизнисот повторно се најде во средина на скандал, кога заедно со своето ново момче со кола удриле во еден папарацо. Наслденичката на империјата Хилтон и нејзиното момче се враќале...
Почетна // Категорија "Забава" (Page 1654)
Горе