Category: Life Story

naslovna-1.jpg
Маке-ап уметниците ги знаат сите тајни за да се постигне совршен изглед, а сите оние мали трикови кои можете да ги научите само ако по цел ден живеете во светот посветен на убавината. За среќа, тие се често многу дарежливи и ги споделуваат тајните со јавноста. Најдобрите маке-ап уметници од светот на модата и убавината […]

0798007.48.jpg
Внесувањето на готвен зеленчук барем еднаш на ден, го смалува ризикот за настанување полипа, а со тоа и рак на цревата за 24 %. Сушеното овошје три пати на ден исто така го смалува ризикот за 26 %. Внесувајте мешунки, зеленчук, сушено овошје и кафеав ориз, со тоа ќе го намалите ризикот од цревни полипи, […]

Kama-Sutra-W.jpeg
И совршените пози во сексот можат да бидат сосема различни со мали промени. Многумина ќе кажат што има тука да се додаде, но на комбинациите им нема крај. На некои сите пози им се здосадени, а некои сакаат да пробаат нешто ново. Но, она што е вистина дека нема златно правило кое кажува дека сексуланиот […]

vs.jpg
Victoria’s Secret направи уште една жешка летна колекција на спортска облека VSX Sexy Sport, дизајнирана да ги задоволи високите критериуми на убавината и функционалноста. Ерин Хеатертон, модел во познатата модна куќа, во прилженото видео со своето совршено тело покажува некои од неодоливите парчиња на новата спортска колекција. httpv://www.youtube.com/watch?v=_YgVO_LYtDw “Колекција VSX е одлична поради функционалноста, а […]

dehidracija.jpg
Колку водата е од суштинско значење за различните телесни функции? Д-р Бриерли Рајт, уредник на списанието EatingWell Nutrition, објаснува како водата, односно нејзиниот недостаток влијае на виталните органи. Значи одиме од глава до пети: Мозокот Ако пиете доволно вода и помнењето ќе ви биде подобро, расположението стабилно и ќе имате добра концентрација. Со чаша вода […]

zeleni-caj.jpg
Неодамна е спроведена  студија на кинески научници, која уште еднаш го потврдува позитивниот ефект на зелениот чај во превенција на различни видови на рак, особено кај ракот на дојката. Истражувањето во кое учествувале повеќе од 40.000 жени, потврдило дека зелениот чај може да го намали ризикот од ракот на дојката дури за една четвртина, а […]

zdolnishta-naslovna.jpg
Здолништето е еден од најомилените парчиња облека на секоја жена. После фустаните, тие заземаат второ место. Во здолниште жената изгледа културно и женствено, па заради тоа жените ги сакаат. Здолништето може да го носите во која и да сакате прилика, може да се носи и на високи потпетици и на рамни чевли. Може да бидат […]

od-nos-do-seks-naslovna.jpg
Египетска кралица Клеопатра е најпозната заводничка која со помош на посебна мешавина од ружи, цимет и други билки го заведувала Марк Антони. Италијанките долго време го користат босилекот да ги заведат потенцијалните љубовници. Во древните Арапски прирачници за секс се среќаваат начини за користење на биберот како состојка за заведување. Мирисите можат да бидат одлични […]

lesen-ruchek.jpg
Овој совет сме го слушнале безброј пати – со внесување на помали оброци ќе придонесете за губење на тежината, но сега тоа е и научно потврдено. На овој начин диетата не е само што е здрава, но и не остава чувство дека сте гладни, поради што оние кои се одлучиле да ја намалат телесната тежина […]

Utrinski-koktel-za-zdravje.jpg
Овие здрави коктели сигурно не би ги одбил дури ни Џејмс Бонд: Што може да биде поубаво од освежувачко утро пред жестокото трчање во текот на денот и пред жешките летни ноќи! Утринскиот коктел за здравје ќе ви обезбеди дневна количина на калциум и витамин Б,што е клучот за убава и здрава кожа. РЕЦЕПТ ЗА […]

soveti-za-vrska.jpg
Сакате да имате успешна врска, но не знаете како да го направите тоа. За вас имаме совети како лесно да ја направите вашата врска успешна. 1. Мора да поминувате многу време заедно и тоа да го користите на квалитетен начин. 2. Успешна врска се базира на давање и примање, ќе мора да се научате па […]

rekordi.jpg
Прочитајте колку е најдолгиот пенис во светот, колку години има најстарата проститутка и колку килограми може да подигне нај јаката вагина на светот! Секс со 919 мажи во ист ден Лиса Спарк, американската порно актерка, имала секс со 919 мажи во ист ден пред седум години и така поставила сведски рекорд. Најголем пенис во историјата […]

strii1.jpg
Секој кој за кратко време ќе изгуби голем број килограми, веројатно се соочил со стрии, оштетувања на сврзното ткиво како последица од големо растегнување на кожата. Дали ќе имаме стрии секогаш зависи од гените, од тоа колку кожата е растеглива, како и од количината колаген и витамин Е во телото. Да се избориме со стриите […]