17 септември, 2019

Радио

Сјаен тен како на Ева Лонгорија

13 април, 2011, Нема коментари
Ева Лонгорија, ѕвездата на “Очајни домаќинки”, во јавноста го кажа рецептот за нејзиниот убав тен. Доколку мислевте дека нејзиниот тен се должи за скапи третмани и козметички препарати се лажете. Таа припрема маска за...

Дона Каран ги предложува помирните бои за пролет-лето 2011

13 април, 2011, Нема коментари
Додека поголемиот број од светските дизајенри ги преферираат јаките бои во широк спектар, американската дизајнерка Дона Каран во својата најнова колкција, ги има употребено, земјаните тонови: кафени, маслинести, боја на песок. Во своите дизајнерски...

Нешто повеќе за плодните денови

12 април, 2011, Нема коментари
Ако сте една од жените кои се потпираат на плодните денови и пребројување на деновите крајно време е да престанете со тоа. Најновите истражувања докажаа дека е можно да се забремени во било кој...

Промената на ноктите сигнализира некаква болест

12 април, 2011, Нема коментари
Корисно е самите да си правите маникир, како полесно би ги забележале промените на вашите нокти кои можат да бидат најава за некаква болест или некаков здравствен проблем. Жолти нокти. Иако ноктите може да...

Индиски чај

12 април, 2011, Нема коментари
Индискиот чај е е ден од најпопуларните чаеви. Поради својата ниска калорична вредност, стана многу популарен за одржувањето на физичката форма, регулирање на телесната тежина и општо за здравјето на организмот. Поради значителната количина...

Жените сакаат неверни мажи?

12 април, 2011, Нема коментари
Канадските научници спроведоа интересна студија за да се утврди врската помеѓу гласот на мажот и неговиот однос кон врската. Била одбрана група на волонтери од двата пола. Истражувачите посочиле групите да слушаат снимани пораки...

Фустан од пенкала

12 април, 2011, Нема коментари
Чудната мода од секогаш постои, но мора да признаеме дека ексцентричната Лејди Гага некако им даде храброст на многу дизајнери да продолжат да дизајнираат гардероба која е во нејзин стил. Британската дизајнерка Анет Кереј...

Колекцијата на Зара за пролет-лето 2011

11 април, 2011, Нема коментари
Новата колекција на Зара, се отсликува со многу бои кои се интезивни, но сепак добро ускладени. Мини здолништа со широки блузи, пантолани со палта, и многу други комбинации кои имаат едноставна линија. Шминката е...

Лимонот како суперхерој

11 април, 2011, Нема коментари
Доколку сакате да бидете поздрави, тогаш додадете го лимонот на вашата шопинг листа. Еве неколку супер моќи на овој агрум: Ја поттикнува апсорпцијата на антиоксидансите. Лимоновиот сок додаден во зелен чај, ја зголемува апсорпцијата...

Зависноста од преголема количина на храна треба да се лекува

11 април, 2011, Нема коментари
Последното истражување покажува дека не постои никаква разлика помеѓу зависноста од храна и било која друга зависнот, што значи пристапот за решавање на овој проблем не е грешка. Зависноста од прекумерено уживање во храната...

‘Рж за мрзливи црева

8 април, 2011, Нема коментари
Од сите житарици нутриционистите ‘ржта ја ставаат прва на листата за здрав стомак. За разлика од пченицата, која исто така е многу здрава, ‘ржта содржи помалку скроб и подобро го регулира варењето на храната....

Парфем со мирис на сланина

8 април, 2011, Нема коментари
Американците очигледно се опседнати со сланина. Покрај чипосвите, пуканките со вкус на сланина, моментно хит е чоколадата со арома на сланина. Па не е ни чудо што на американскит пазар се појави парфем кој...

Маски за убав тен

8 април, 2011, Нема коментари
Мозолчиња, црвенило, темни кругови под очите се честа појава која прави нашето лице да изгледа уморно и ненегувано. Многу е лесно да се ослободите од нив само доколку посветите внимание на лицето и нанесете...
Почетна // Категорија "живот" (Page 886)
Горе