17 септември, 2019

Радио

Hayden-Harnett ја објави новата колекција Walt Disney

8 април, 2011, Нема коментари
Пиратите од Карибите се тема на брендот Hayden-Hartnett. Колекцијата Walt Disney е инспирирана од претстојното продолжение на филмот Пиратите од Карибите. Ограничената колекција на колекцијата ќе биде пуштена во продажба на 1-ви мај, нешто...

Седум работи кои не смеете да ги правите во бракот

7 април, 2011, Нема коментари
Преголемите очекувања од брачниот живот може да бидат причина за многу проблеми по кажувањето на судбоносното ДА. Еве неколку совети како да не дозволите проблеми во бракот. 1.  Не одете на спиење лути еден...

Апостолките влијаат лошо на нашето тело

7 април, 2011, Нема коментари
Лекарите предупредуваат дека апостолките можат да предизвикаат сериозни проблеми. Иако едвај го чекавме сонцето и потоплите денови, како  и носењето на омилените обувки, сепак апостолките можат да влијаат многу негативно на нашето тело. Тие...

Откриени пет нови гени виновни за Алцхајмерова болест

7 април, 2011, Нема коментари
Научниците успеале да идентификуваат пет нови гени, кои кај старите луѓе го потикнуваат развојот на најчестиот облик на деминација- Алцхајмерова болест. Научниците од францускиот Институт за здравство заедно со професори од британскиот Универзитет Кардиф,...

Изабел Фонтана ја прикажа новата колекција на Манго

7 април, 2011, Нема коментари
Бразилската убавица, Изабел Фонтана е новото заштитно лице на Манго за новата колекција наменета за пролет – лето 2011. Фотографиите се направени од страна на фотографот Тери Ричардсон.  

Добро е да знаете дека…

6 април, 2011, Нема коментари
Ананасот е добар за зајакнување на коските, ја ублажува настинката, ја регулира столицата. Авокадото го намалува холестеролот, го штити срцето, го регулира шеќерот во крвта. Праските го штитат срцето, спречуваат рак и хемороиди. Брокулата...

Poéte со нова колекција за пролет-лето 2011

6 април, 2011, Нема коментари
Шпанската модна куќа Poéte ја претстави својата нова колекција. Нежно, романтично, лелеаво, и пастелни бои, тоа се одликите на новата колекција. Во продолжение ви претставуваме само дел од она што може да го најдете...

На што мислат мажите за време на сексот?

6 април, 2011, Нема коментари
Ова е прашање кое жените многу често си го поставуваат.Анкетирани се голем број на мажи, па од дадените одговори заклучено е дека мажите за време на сексот размислуваат за многу работи. Нивниот мозок е...

Уште една жртва на фотошоп

6 април, 2011, Нема коментари
Кога станува збор за доработката на фотографиите во фотошоп многу често се случува и да се направат огромни грешки кои можат да предизвикаат негативна реакција. Овој пат станува збор за фотографијата на хрватскиот фотограф...

Џенифер Лопез заштитно лице на “Tous”

5 април, 2011, Нема коментари
Латино дивата Џенифер Лопез, стана заштитно лице на уште еден бренд. Покрај рекламите за автомобили, козметика, облека, шопинг центри, пијалоци… овој пат ќе ја гледаме на рекламите на компанијата за дизајн на луксузен накит,...

Колекцијата чевли за пролет-лето 2011 на Диор

5 април, 2011, Нема коментари
Диор ја претстави најновата колекција за пролет- лето, во која доминираат веселите бои, врвки, пердуви, копчиња… едноставно се создадени за овој дел од годината. Како дизајнер на оваа линија на чевли се потпиша Џон...

Храна од која се слабее

5 април, 2011, Нема коментари
За да го доведете телото во посакуваната форма не треба да се изгладнувате. Потребно е само да знаете која храна ќе ви помогне во слабеењето. Во продолжение ви ја претставуваме храната која ќе направи...

Како Лонгорија, Булок, Скарлет и Кортни ја одржуваат својата линија?

5 април, 2011, Нема коментари
Иако оваа година Ева Лонгорија, Скарлет Јохансон, Сандра Булок и Кортни Кокс доживеаа големи љубовни разочарувања сепак изгледаат подобро од било кога. Сигурно се прашувате на што се должи нивната совршена линија. Убавиците ја...
Почетна // Категорија "живот" (Page 887)
Горе