3 јуни, 2020

Миленикот на ѕвездите – Elie Saab

8 ноември, 2011, Нема коментари
Можеме да го опишеме дизајнерот од Близкиот Исток Elie Saab, точно со три збора – совршен, идеален, безпрекорен. Фустаните на ливанскиот дизајнер се толку убави, што едноставно никогаш не излегуваат од мода. Ако поседувате...

Четири најчести прашања за оргазмот

8 ноември, 2011, Нема коментари
Оргазмот не е тема за која луѓето лесно зборуваат, особено кога станува збор за женскиот пол. Затоа се обидовме да ви дадеме одговор на четирите најпоставувани прашања за оргазмот кои ќе ви помогнат да...

Како да ослабнете без да се одрекувате од храна???

8 ноември, 2011, Нема коментари
Најздравите начин за слабеење секогаш е здравата исхрана и редовното вежбање. Но, доколку немате силен карактер и брзо се откажувате, тогаш обидете се со овие неколку совети кои ќе ви помогнат да се ослободите од вишокот на килограми. Пијте многу вода: Неодамнешните...

Внимание: диетата е знак за крај на врската???

8 ноември, 2011, Нема коментари
Кога вашиот партнер одеднаш се обидува да ослабне и држи диета и оди на фитнес, треба да бидете внимателни. Истражувањата покажаа дека зголемениот интерес околу физичкиот изглед и слабеењето се знаци кои укажуваат дека можеби на љубовната врска и е...

Шминка во „џипси стил“

8 ноември, 2011, Нема коментари
Кога станува збор за шминка во „џипси стил“ акцентот е ставен на очите кои имаат мистериозен изглед кој се постигнува со комбинација на интензивни бои. Шминкањето во „џипси стил“ е вистински хит за оваа сезона....

Женски „глупости“ кои ги уништуваат врските

8 ноември, 2011, Нема коментари
Жените често знаат несвесно да прават работи кои ја влошуваат нивната врска со партнерот. Кои се најчестите „глупости“ со кои жените ја уништуваат врската??? Избегнување на караница: Се плашите од неговата реакција е не...

Топ 50 најсекси машки модели – II дел

7 ноември, 2011, Нема коментари
45. Aiden Andrews – модел од Нов Зеланд.    44. Malthe Lund Madsen – модел од Данска.    43. Bastiaan Van Gaalen – модел од Холандија.   42. Marcel Castenmiller – модел од Канада....

10 – те основни нешта, кои секоја жена треба да ги има во својот гардеробер

7 ноември, 2011, Нема коментари
Исфлете ја старата гардероба, подарете ги оние парчиња облека што не ви одговараат и ослободете место за новите работи. И пред секој шопинг прочитајте го списокот со задолжителните 10 парчиња гардероба, кои треба задолжително...

Лицето открива какви сме во сексот!

7 ноември, 2011, Нема коментари
Како да препознаете добар љубовник судејќи само по физичките карактеристики и цртите на лицето? Последните истражувања покажаа дека карактеристиките на лицето ги откриваат карактерните особини на луѓето, особено оние поврзани со сексот. Па, научете како да процените дали некој би ви...

Нордиска викинг диета за елиминација на вишокот килограми

7 ноември, 2011, Нема коментари
Нордиска викинг диета се базира на храна која ја користеле на старите Викинзи. Револуционерната нордискита исхрана ќе ви помогне трајно да се ослободите од вишокот килограми, без да стравувате дека тие ќе се вратат. Целта на оваа диета е да се изгуби по еден килограм секој...

Во тренд се шарени и слоевити комбинации

7 ноември, 2011, Нема коментари
За да бидете во тренд оваа сезона, изберете комбинации на модели, дезени, бои и материјали со етно и модерни мотиви. Секоја девојка си има посебен стил и вкус за гардероба. Пронајдете се себеси во...

Победете ја болката со јога!!!

7 ноември, 2011, Нема коментари
Јогата е природен начин на вежбање кој ќе ви помогне да се ослободите од болката и да достигнете хармонија на телото и духот. Истражувањата покажуваат дека оние кои практикуваат која покажуваат значително подобрување по три месеци на...

Три техники за конечно ослободување од сексуалната фрустрација!!!

7 ноември, 2011, Нема коментари
Без разлика дали се во брак или во долга врска, жените често се преплавени со стравови и фрустрации кога станува збор за секс со нивните партнери. Незадоволство се акумулира со текот на годините заради неостварените...
Почетна // Категорија "Life Story" (Page 888)
Горе