25 јуни, 2019

Радио

Модните трендови за пролет-лето 2011

1 февруари, 2011, Нема коментари
Кога станува збор за трендот, во 2011 година тренд ќе бидат женствените и опуштени кадрици, елегантни пунџи, неуредни пунџи во комбинација со нагласени очи и усни. Повеќето од модните дизајнери удрија акцент на шишките...

Андријана Лима на насловната на Вог

31 јануари, 2011, Нема коментари
Прекрасната Андријана Лима ќе го краси мартовското издание на списанието Вог, кое излегува во Бразил. Преубавата манекенка овој пат е нашминкана малку футуристички, а тоа ги поделило мислењата на луѓето од модната индустрија. Повеќето...

Пирамида на здрава исхрана

30 јануари, 2011, Нема коментари
Здравата исхрана и физичката активност се најдобриот начин за да го зачувате вашето здравје. Нутриционистите препорачуваат да внесуваме житарици, односно црн леб, ‘рж, интегрален ориз, пченка. Од зеленчукот најздрави се блитвата, спанаќот, брокулата, сите...

Андријана Лима на насловната на Вог

30 јануари, 2011, Нема коментари
Прекрасната Андријана Лима ќе го краси мартовското издание на списанието Вог, кое излегува во Бразил. Преубавата манекенка овој пат е нашминкана малку футуристички, а тоа ги поделило мислењата на луѓето од модната индустрија. Повеќето...

Зборувањето на мобилен пред спиење причина за хроничен умор

30 јануари, 2011, Нема коментари
Едно научно истражување дојде до сознанија кои укажуваат на тоа да не го користиме мобилниот телефон барем пред спиење. Зборењето на тел пред спиење не е ни најмалку здрава навика. Од направената студија утврдено...

Пијалоци за ублажување на стрес

27 јануари, 2011, Нема коментари
Гладта, тремата, стресот и паниката може да ги победите и со некои пијалоци. За секоја од овие состојби одговара природен сок кој ќе ви помогне да ги смири симптомите на истите. Гладта ќе ја...

Направете контакт со вашето тело

27 јануари, 2011, Нема коментари
Празниците и годишните одмори се идеално време да се погрижите за одмор, релаксација, но и за лекување и психофизичка рехабилитација на вашето тело. Но, не заборавајте дека менталниот и физичкиот дел од телото се...

Лешниците ја намалуваат болката

27 јануари, 2011, Нема коментари
Лешниците содржат идеална комбинација на витамините од B комплексот, а кои имаат благотворно дејство врз нашиот нервен систем. Тие исто така содржат и масни киселини и липиди кои ја подобруваат работата на мозокот и...

Смарагдно зелена хит оваа сезона

26 јануари, 2011, Нема коментари
Дека смарагдната зелена е хит за оваа сезона, покажа и фактот дека поголем дел од убавиците на црвениот тепих, на доделувањето на Златен Глобус, беа облечени токму во оваа боја. Анџелина Џоли, Мила Кунис,...

Шафран за подобро расположение

26 јануари, 2011, Нема коментари
Шафранот е зачин кој најчесто се користи за давање спецофичен вкус на јадењата, како што е оризот или месото но, научниците сепак кажуваат дека тој има и друга функција. Било направено испитување во кое...

Антибиотиците пијте ги најмалку пет дена

26 јануари, 2011, Нема коментари
Антибиотиците обично третираат различни бактериски инфекции, но моментално подобрување неможе да очекуваме само со една терапија. Лекарите предупредуваат на штетните последици од запирањето на терапијата веднаш по првите знаци на подобрување. Бидејќи тоа не...

Лек против мамурлак

25 јануари, 2011, Нема коментари
Грозна пулсирачка главоболка, слабост во целото тело, втоглавици, гадење…тоа се вообичаените симптоми за утринскиот мамурлак. Помогнете си во таквите ситуации со природни состојки. Кокосова вода- исцедете ја течноста од неузреан кокос. Кокосовата вода е...

Совети за убави раце

23 јануари, 2011, Нема коментари
Во текот на зимските месеци на кожата и треба дополнителна нега. Студениот воздух ја суши кожата на лицето, косата, а негативни траги остава и на нашите раце. За да ги заштитите рацете потребно е...
Почетна // Категорија "живот" (Page 889)
Горе