17 септември, 2019

Радио

Сексот може да убие, предупредува една студија

23 март, 2011, Нема коментари
Еден од битните фактори за безбеден секс, е здраво срце. Тоа се зборовите од една нова студија, која предупредува дека наглото биење на срцето за време на интензивна физичка активност, како на пример џогирање...

Што се случува со љубовта по три години?

22 март, 2011, Нема коментари
По три години повеќето врски паѓаат во криза и обично завршуваат со прекин, а виновници за тоа се модерниот начин на живот и стресот. По третата година партнерите стануваат по арогантни еден кон друг...

Витамин Ц за подобро расположение

22 март, 2011, Нема коментари
Констатирано е дека витаминот Ц ја подобрува состојбата на умот на акутно болните пациенти. Според една нова студија се смета дека лекарите би можеле да ја подобрат емотивната состојба на овие пациенти едноставно со...

Лак за нокти кој ја менува бојата

22 март, 2011, Нема коментари
Брендот The Mood произведе лак за нокти кој ја менува бојата во зависност од топлината на вашите дланки. Лакот го има во неколку тонови, портокалова-жолта, светло сина-темно сина, светло розова-темно розова, светло зелена-темно зелена...

Зошто е здраво да се пие кафе?

21 март, 2011, Нема коментари
Истражувањата покажуваат дека шоља кафе освен што е уживање, а за некои и неопходност претставува и услов за здравјето на жената. Од направеното истражување дојдено е до информација која вели дека жените кои дневно...

Конецот за заби може да нè спаси од мозочен удар

21 март, 2011, Нема коментари
Во подоцнежните години од животот, губењето на забите може да го зголеми ризикот од мозочен удар. Истражувачите откриле дека луѓето кои имаат помалку од 24 заби, имаат за 60% поголема шанса да доживеат мозочен...

Да почнеме со подготовките за на плажа

18 март, 2011, Нема коментари
Конечно може да ги почнеме подготовките за на плажа. За сите оние кои до сега се опуштија во зимските денови, уживаа во калоричната храна и малку подзаборавија на вежбите, сега е време да почнете...

Манго ја претстави новата колекција за пролет 2011

18 март, 2011, Нема коментари
Шпанската модна куќа Манго ја претстави својата најнова колекција. Моделите ги носи шпанскиот модел Алехандра Алонсо. Моделите се во нежни пастелни бои и ја истакнуваат женственоста и убавата женска фигура.    

Запросување на колена или не?

18 март, 2011, Нема коментари
Веридбата и запросувањето на вашата љубена треба да претставува еден од најубавите моменти во животот на жената, но сепак, една нова анкета покжува дека 1 од 4 жени го мрази начинот на кој партнерот...

Маска против опаѓање на коса

18 март, 2011, Нема коментари
Доколку имате проблем со опаѓањето на косата тогаш припремете ја оваа маска која навистина ќе ви помогне. Изматете едно јајце и ставете една лажичка рум и една лажичка рициново масло. Изматената смеса убаво втријте...

Модните грешки на познатите

17 март, 2011, Нема коментари
Иако се под лупа на модните критичари, и постојано се следени од папараци славните личности често си дозволуваат да се појават на улица облечени во лоша комбинација. Некои тоа го прават и на големи...

Храна која ја лечи депресијата

17 март, 2011, Нема коментари
Депресија, стрес, нервоза… се состојби кои ни се многу познати. За да се изборите со нив не е потребно да земете лекови. Доволно е да внимавате на исхраната. Можеби прво нешто на што ќе...

Што не сакаат вашите гради?

17 март, 2011, Нема коментари
Доколку сакате да имате убави, цврсти гради мора да внимавате да не го правите она што тие не го сакаат, она што ги прави да бидат сосема спротивно од посакуваното. 1.  Премногу топла вода....
Почетна // Категорија "живот" (Page 890)
Горе