19 октомври, 2019

Радио

Учете од туѓите грешки

11 јануари, 2011, Нема коментари
Сите ние понекогаш имаме проблеми во врската и посакуваме да биде совршена, иако незнаеме што точно значи тоа. Старата добра поговорка вели Глупиот учи од сопствените, а паметниот од туѓите грешки. Практикувајте оваа поговорка...

Карфиол за здраво срце

10 јануари, 2011, Нема коментари
Иако не е често присутен во нашата кујната треба да знаеме дека карфиолот е многу здрава храна. Изобилството на витамин Ц и фолна киселина го прави да биде во првиот ред од здравата храна....

Шест пати ДА за јајцата

10 јануари, 2011, Нема коментари
Нутриционистите велат дека јајцата може да се јадат без грижа за нашето здравје, бидејќи тие имаат посебна биолошка и хранлива вредност. Јајцата се богати со есенцијални масни киселини и протеини, без кои нашето тело...

Несигурните луѓе се повеќе посакувани за врска

10 јануари, 2011, Нема коментари
Кога ќе дознаете дека несигурните луѓе се попривлечни за врска, сигурно ќе бидете изненадени! Многу истражувачи и експерти, кога станува збор за љубовни врски, откриле врз основа на истражувања, дека жените и мажите кои...

Коко Шанел – 40 години од нејзината смрт

9 јануари, 2011, Нема коментари
Франција и модниот свет ја одбележуваат годишнината од смртта на една од најдобрите светски модни дизајнери Коко Шанел. Нејзините револуционерни модели ја дефинирале женската модна елеганција на 20 век. Шанел починала на денешен ден,...

Лејди Гага дизајнира очила за сонце со вградена камера

9 јануари, 2011, Нема коментари
Лејди Гага една од најсликаните луѓе на светов изгледа не и е доста од камери па реши да дизајнира очила за сонце со вградена камера. Компанијата “Polaroid” во која Гага е дизајнер и креативен...

Променете некои тактики во сексуалниот живот

9 јануари, 2011, Нема коментари
Кај подолгите врски по извесен период се случува да дојде до монотонија во сексуалниот живот. Затоа е потребо да знаете неколку трикови кои ќе ја обноват страста и ќе го подобрат сексот. Водете љубов...

Жените изневеруваат исто колку и мажите

2 јануари, 2011, Нема коментари
Кога жените немаат доволно внимание од својот партнер, а запознаваат некој кој им ласка и кој ги слуша, многу брзо доаѓаат до искушение за да изневерат. Истражувањето открива дека долгогодишниот мит кој постои дека...

Антидепресивна исхрана

29 декември, 2010, Нема коментари
Иако дневниот стрес и напнатост се неизбежни, сето тоа може да се ублажи и да го олесни правилната исхрана. Обидете се да ги следите некои од следниве совети како да си помогнете за подобрување...

Карајте се, здраво е

28 декември, 2010, Нема коментари
Луѓето кои не бегаат од караниците и го изразуваат бесот и лутината, се поздрави од оние кои ги избегнуваат конфликтните ситуации и се повелкуваат во себе, изјавиле истражувачите од Институтот за социјални истражувања при...

Како да се избере идеален партнер

28 декември, 2010, Нема коментари
Љубовниот живот е комплициран токму поради тоа што дозволуваме да донесуваме одлука врз моменталните чувства. Истражувањата на емоциите покажале дека тие се резултат на нашите верувања, вредности и проценките на некои луѓе и ситуации....

Кандида чума на денешницата

28 декември, 2010, Нема коментари
Голем е бројот на жените кои се соочиле со непријатното искуство од инфекција на половиот орган. Постојан многу инфекции кои се полово преносливи. Но, кога станува збор за кандидата, тоа е бактерија која живее...

После празничната храна помогнете си со чај од рузмарин

28 декември, 2010, Нема коментари
Тешката и калорична храна се карактеристика на зимскиот период . Таа го оптеретува желудникот и многу поспоро се вари храната, па многу често влијае да се појават тегоби во стомакот. За да ги избегнете...
Почетна // Категорија "живот" (Page 903)
Горе