Month: м.г

spermatozoid_1000x0-e1501438295767.jpg
Работата е далеку од наивна. Доколку кај мажите продолжи трендот на намалување на бројот на сперматозоиди, на човечката раса и се заканува изумирање, предупредуваат научниците. До овој заклучок е дојде тим од израелски истражувачи кој собра резултати од речиси 200 научни студии, спроведени од 1973 до 2011 година, а кој покажува дека бројот на сперматозоиди […]

cover-e1501435863901.jpg
Дури и во текот на првиот секс може да се открие дали е тој добар или лош во креветот. 6-те тајни за добар љубовник: 1.Не се фали дека е добар во кревет 2.Не мисли само на своето задоволство 3. Искрено упатува комплименти 4. Исполнува желби на својата партнерка 5. Не избегнува орален секс 6. Не […]

03b1e29cd9a8a53cf312-e1501435654256.jpeg
Брокула – зеленчук полн со витамини и антиоксиданси, но поголемиот дел од своите хранливи материи ги губи при долго готвење. Најдобро е да се готви на пареа, и тоа само неколку минути. Веќе подолго време познатите готвачи напоменуваат дека зеленчукот ги задржува своите хранливи состојки доколку се вари кратко, или пак на пареа. Доколку се […]

wJVktkqTURBXy9iMTcwMWJhODJhY2ZjNzUyNGM4YjRhYjVlOTM4MmNkYi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA-e1501440862786.jpg
Понекогаш на женските славни личности не им е потребна голотија за да ја “запалат“ машката популација. Таков случај е со Наташа Беквалац, која објави фотографии на кои позира без градник, облечена во наметна . “Навистина си убава, те сакам“. “Преубава си“, се дел од коментарите.  

1240681_1601-damir-dervisagic_ls-s.jpg
Досега и се случувале многу незгоди на сцеата, како што беше и нејзиното паѓање. Меѓутоа, досега никогаш и се немаше случено да настапува со искинат фустан. Всушност, фустанот на Брена во текот на настанот се искина, а пеачката како вистинска ѕвезда го одржа концертот како ништо да не се случило.  

1250709_dajana_ls-s.jpg
Принцезата и нејзиниот љубовник загинаа во Париз додека бегаа од папараците кои го снимаа секој нивен чекор, а еден од нив ја фотографираше принцезата веднаш после несреќата. Фотографот кој ја направ ужасната фотографија се појавува во документарниот филм Channela 4, чија тема е животот на Лејди Ди, а кој ќе се прикажува од август оваа […]

15810871745979aac5c624a633742321_v4-big-e1501437867130.jpg
Иако суперсоничниот патнички авион пред повеќе од една деценија отиде во заборав, НАСА одлучи да направи потомок кон друга генерација од овој тип на авион кој влезе во авио-сообраќајот. НАСА би можела да почне со изработка на прототипот од новиот суперсоничен авион и веројатно ќе соработува со големите компании как што се Lokid Martin, Boing […]

Picture1-e1501438207432.jpg
Дијамантскиот прстен вреден 750.000 фунти исчезна од Британскиот музеј пред шест години, а дури сега официјално е регистриран како изгубен експонат. Управата на музејот во 2011 година во полицијата пријави кражба на вредниот прстен “Cartier”. Прстенот беше подарок на музејот од анонимно лице. Како што се наведува, прстенот официјално е избришен од годишниот извештај на […]

maxresdefault-3-e1501176167843.jpg
Вежби со еластична трака Растегнувањето на еластичната трака создава отпор кај мускулите, а со негово зголемување се развива мускулната снага и маса. Овие вежби активираат повеќе зглобови, и се разновидни. Проверете и сами!      

ELLB1026_052511_143-e1501176079550.jpg
Потребни состојки: 8 ленти димена сланина 500 гр пилешко бело месо 500 гр свеж спанаќ 3-4 лук/кромид 4 шолји млеко 400 гр таљатели По вкус сол, мелен црн бибер Малку маслиново масло 1 шолја рендан пармезан Подготовка: Исецканата сланина ја пропржуваме. Пилешкото месо, исто така го сецкаме на мали парчиња и го додаваме во садот […]

orange-840045_960_720-e1501175859517.jpg
Доколку работите 8-10 часа дневно, веројатно вие диетата на последно место.  Неколку совети кои можат да ви помогнат да ја остварите вашата цел. Знаеме дека ова ќе биде навистина напорно, но пробајте да ја сортирате целата храна во вашата кујна. Отстранете ја онаа која обилува со празни калории, а квалитетните намирници ставете ги на дофат […]

7794_594398babee3c.jpg
Фустанот на преклоп е совршено парче за ова лето затоа што истовремено е едноставен, опуштен и неверојатно елегантен. Може да се носи во секоја прилика, во текот на денот, во град или на плажа, но и како вечерна варијанта. Може да се комбинира со високи потпетици, рамни чевли, сандали итн. Со неколку вакви парчиња можете […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris