Month: м.г

1-e1533047339328.jpg
Новиот Samsung Gear 360 камери за снимање на 360 степени во 4K резолуција, со префинет дизајн за лесна употреба, беше претставен на неодамнешниот настан во Лондон. Со подобрени карактеристики за високо-квалитетни содржини, Gear 360 е лесен и компактен и нуди пристап кон проширениот Samsung VR екосистем. “Како корисниците се повеќе се пренасочуваат кон видео записите […]

11-e1533046995754.jpg
За лесен ручек или вечера, како гарнир или посебно јадење, тука е рецептот за ароматичен печен компир. Состојки: 2 бели компири 2 црвени копири 1/4 лажичка кромид во прав 1/4 лажичка сол 1/4 лажичка бибер 1/4 лажичка мајчина душичка 1/4 лажичка сушено нане 1/4 лажичка сушен рузмарин 1/4 лажичка лук во прав 1/4 лажичка оригано […]

1-e1533046640237.jpg
Планетата е богат со преубави и волшебни дестинации, но во моментов само една ја заслужува титулата најубав остров во светот. Travel & Leisure магазинот спроведе истражување врз основа на кое тој направи листа на најдобрите острови во светот, а во гласањето учествуваа илјадници ентузијасти, врз основа на впечатоци на активности, природни атракции, плажи, храна и […]

1-1-e1533046375951.jpg
Мајката од Мемфис ги предупредила родителите за опасноста од популарните грицки, откако на нејзината ќерка и ја отстраниле жолчката. Рене Крејгхед верува дека нејзината 17-годишна ќерка се здобила со здравствени проблеми поради лутите чипови. “Кога мојата ќерка мораше да оди на операција, знаев дека морам да ги предупредам сите луѓе”, рече Рене. Таа својата ќерка […]

2-e1533046111670.jpg
Мајка од Кина беше критикувана по тетовирањето на нејзиниот телефонски број на раката на нејзиниот син, со цел да може да ја побараат доколку се изгуби 17-годишното момче со пречки во развојот. На идејата да му го истетовира телефонскиот број, таа дојде, наводно, затоа што момчето често бега од дома и се губи. Локалните медиуми […]

1-1-e1533045912370.jpg
Поради брзиот раст на градот, кенгурите се повеќе го напуштаат природното живеалиште и завршуваат во населбите.Така, еден австралиски кенгур ги изненади сите кога го скрши стаклото и влезе во куќа во Мелбурн. Сопственикот го најде утрото веднаш штом се разбудил во својот дом, и како што вели, тој претходно не го забележал кенгурот.Веднаш ја повикал […]

tr-e1533045533381.jpg
Еден жител на Трстеник, за кој се претпоставува дека живее и работи во странство, однапред ги платил сите сметки за целото соседство за месец јули, дознаваат “Новости” во ЈКП “Комстан” во Трстеник. Имено, овој добронамерен човек дојде пред шалтерот на оваа компанија, каде што беше голема гужва, за да се распраша дали е можно за […]

n1-e1533045341584.jpg
Кога станува збор за трендовите во маникирот, Instagram е едно од најдобрите места за инспирација. Транспарентни нокти – “желе-нокти” е последниот летен тренд што можете да го видите на сите социјални мрежи. Транспарентните нокти во прекрасни бои навистина личат на овошни џемови и желе, но исто така изгледаат како гумени сандали од 80-тите и 90-тите […]

t6-e1533044987619.jpg
Добрите работи доаѓаат во мали пакувања … Значи, истото важи и за ташни. По минијатурните телефонски торбички што можевме да ги видиме на модната недела минатата сезона, на ред дојдоа и ташните без кои неможеме. Наместо гломазни ташни, кои секогаш се во мода и во кои може да собере еден цел свет, сега можете да […]

b2-2-e1533044687122.jpg
Само погледнете во овој бизарен тренд на носење костими за капење кој станува се повеќе и повеќе популарен! Во денешниот свет можете да очекувате практично сè кога станува збор за дизајни на костими за капење. Изработени од кожа, светкава или транспарентна ткаенина, со ленти – секој невообичаен тренд што можете да го замислите, сигурно веќе […]

s-1-e1533044425720.jpg
Повеќето жени мислат дека мажите сакаат совршенство, сепак, тоа е точно дека сакаат природен изглед и неочекувани детали. Многу жени веруваат дека мажите сакаат големи гради, големи усни, изразен задник … Со цел да ги исполнат желбите на мажите и да бидат атрактивни за машкиот пол, жените одат на различни операции и поминуваат часови во […]

k-e1533044280466.jpg
Приказната на Леа не е сеуште завршена. Кери Фишер постхумано ќе ја репризира нејзината иконска улога на Леа Органа уште еднаш во доаѓањето на Star Wars IX. Lucasfilm ја објави веста во петокот (27-ти јули), заедно со листа на другите членови на актерската екипа потпишани за следниот филм. Неочекуваното враќање Фишер ќе се диригира со […]

mm-e1533044141245.jpg
Џејсон Мраз го откри својот нов романтичен дует со Меган Трејнор. “Повеќе од пријатели” е најновата песна од неговиот нов студиски албум, Know.Предлогот на неговиот пријател Ендрју Велс го наведе Мраз да се согласи на соработката со Трејнор.”Повеќе од пријатели” започнува со стиховите:”It feels like we’ve been friends forever / And we always see eye […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris