17 јули, 2019

Радио

Откажан концертот на Kings of Leon во Лондон поради пожар во нивниот автобус

21 декември, 2010, Нема коментари
Бендот Kings of Leon мораше да го откаже најавениот концерт во Лондон заради пожарот кој изби во автобусот со кој тие патувале. Пожарот бил голем, и на негово гаснење работеле 60 пожарникари од Лондонската...

Најстариот корисник на Facebook

21 декември, 2010, Нема коментари
Најстариот корисник на Facebook е бабата Лилијан Лов која има 103 години. Таа за два месеци ќе полни 104 години. До сега најстариот корисник беше 104 годишната Ајви, но таа починала во јули. Лилијан...

Јапонски хотел капсула

20 декември, 2010, Нема коментари
Добредојдовте во 9 часа хотелот каде можете да ја поминете ноќта спиејќи во една од 125-те мали капсули, кои се доволно големи за еден човек да легне за 80 долари. Тие се доста популарни...

Ако се пронајдете пријавете се

20 декември, 2010, Нема коментари
Мадона, чиј последен студиски албум е издаден во 2008 година, “Хард Кенди”, сега го најавува најновиот албум. Но, на нејзиниот Фејсбук профил таа напишала: Службено е! Морам да се променам. Морам да се потам....

Лејди Гага либерална со нејзините обожавателки

20 декември, 2010, Нема коментари
Лејди Гага на аеродромот во Париз слета во елегантен фустан. Фустанот беше со светла боја со длабоко деколте и многу бисери во стилот на на Коко Шанел. Но, предлабокото деколте овозможи градите на Гага...

Сиена Милер со докази против “The News of the World”

20 декември, 2010, Нема коментари
Новите докази до кои дојде актерката Сиена Милер, укажуваат дека Јан Едмондсон, еден од постарите уредници на “The News of the World” бил свесен дека е хакерство, она што го побарал од приватниот детектив....

Актерот Винс Вон доби ќерка

20 декември, 2010, Нема коментари
Актерот Винс Вон стана татко во саботата наутро. Неговата сопруга Kајла Вебер на свет донесе здpаво женско дете. Извори блиски на парот велат дека тие се пресреќни за детето. Целиот процес на породување завршил...

Принцот Хари: Секогаш сум сакал сестра, Кејт Мидлтон ја чувствувам како моја сестра.

20 декември, 2010, Нема коментари
Принцот Хари е воодушевен што неговиот постар брат Принцот Вилијам ќе се венча со својата девојка Кејт Мидлтон. “Ние сите сме премногу среќни што Вилијам ќе се венча со Кејт ‘, вели Принцот Хари,...

Академија: Во трка за Оскар 248 филмови

20 декември, 2010, Нема коментари
Вкупно 248 филмови се пријавени за кандидати за Оскар на популарноста, информирала Американската академија за филмска уметност и наука. Услов за еден филм да влезе во конкуренција мора да се прикажува најмалку седум дена...

Ештон Качер ќе сведочи против серискиот убиец кој ја уби девојка му

20 декември, 2010, Нема коментари
Познатиот глумец Ештон Качер ќе сведочи против серискиот убиец кој ја уби неговата девојка во 2001 година. Всушност неговото сведочење ќе биде клучно пред обвинителите бидејќи ќе се утврдии точното време на смртта на...

Марк Вилберг и Вил Смит во бокс меч за 1 милион долари

20 декември, 2010, Нема коментари
На Марк Вилберг и Вил Смит им е понудено 1.000.000 $ да влезат во ринг и да боксуваат. Парите ќе бидат наменети во добротворни цели. Актерите и на големото платно имаат глумено како боксери,...

Denise Richards е во врска со басистот на “Motley Crue“, Nikki Sixx

19 декември, 2010, Нема коментари
По се изгледа дека убавата глумица не може да им одолее на лошите момчиња.По разводот со проблематичниот холивудски актер Charlie Sheen, актерката ја започна врската со гитаристот Richie Sambora од познатата “havy metal “група...

Џејмс Блант е повторно сам

19 декември, 2010, Нема коментари
Џејмс Блант е повторно сам. Популарниот британски пејач од неодамна ја прекинал врската со манекенката Сабина Видал. Во врска со шпанскиот модел беше од ова лето, и неодамна се проширија гласините за неговата желба...
Почетна // Категорија "Забава" (Page 1611)
Горе