18 февруари, 2019

Радио

Треба ли МГМ да го “убие” Џемс Бонд?

25 септември, 2010, Нема коментари
Шпекулациите дека серијата филмови со Џемс Бонд ќе биде “убиена” ги остави критичарите да се прашуваат дали 007 треба да живее за повторно да шпионира.Почна ширење на гласини дека МГМ ги принудил продуцентите да...

Топ 10 бакшиш оставен од ѕвездите

25 септември, 2010, Нема коментари
Секаде во светот, оставањето бакшиш е познато како начин на заблагодарување на некој за неговата извонредна услуга. Всушност, во многу случаи тоа стана главен извор на приходи за луѓето кои работат во услужни дејности....

Човек во Индија голтна змија поради облог од 2 долари

25 септември, 2010, Нема коментари
Индиец ја измами смртта после голтање на отровна змија, за облог од само 2 долари. 35 годишниот Завер Ратход од источниот дел на Гујурат го убил рептилот фрлајќи камења по него, откако гризнал еден...

И наплатиле 5 долари повеќе поради прекумерна тежина

25 септември, 2010, Нема коментари
Салон за нокти во Грузија и наплатил 5 долари повеќе на Мишел Фонвил која дошла за педикир и маникир, бидејќи имала прекумерна тежина и можела да ги оштети столчињата во салонот. Мишел го посетила...

Тори Спелинг објаснува за своето слабеење

25 септември, 2010, Нема коментари
Актерката конечно проговори за проблемите со килажата и нејзиното прекумерно слабеење во својата книга. Триесет и седум годишната актерка најпозната по серијалот Беверли Хилс, налутено ги отфрлаше обвинувањата дека е анорексична и дека има...

Новата рекламна кампања на Памела за Пета е премногу секси за Канада

25 септември, 2010, Нема коментари
Поранешната чуварка на плажата животните сигурно премногу ја сакаат за нејзината ангажираност во Пета, но овојпат нејзината родна татковина ја отфрли. Нејзината најнова реклама за етички третман на животните предизвика многу гнев во северот...

Домот на Селин Дион

25 септември, 2010, Нема коментари
Познатата пејачка си има свој воден парк во дворот на Јупитер осторовот на Флорида. Дваестет милионскиот дом гледа кон Атланскиот океан и еден од соседите во маалото е Тајгер Вудс. Селин и нејзиниот сопруг...

Бекам ја пумпа продажбата за Лего

25 септември, 2010, Нема коментари
Продажбата на компанијата Лего е во се поголем пораст, благодарејќи на салвниот фудбалер Бекам, чија исповед гласеше дека да станел фудбалер ќе градел фигури од познатите коцки блокови лего и дека своето слободно време...

Ѕвездата на Twilight смета дека и треба трансплантација на лице

25 септември, 2010, Нема коментари
Кристен Стујард смета дека и треба трансплантација на лице за да изгледа посреќно кога се сретнува со фановите. Актерката на Twilight сагата признава дека славата е тешка и дека често е критикувана за нејзиниот...

Мајкл Џексон убиен поради музички каталог?

25 септември, 2010, Нема коментари
М Џеј е убиен поради неговиот музички каталог, вели неговиот поранешен советник Леонард Роје. Во едно интервју во Радар Онлајн, Роје тврдел дека Џексон му спомнал: “тие го сакаат мојот каталог и ќе ме...

Ози Озборн ќе биде тестиран за да се утврди како сеуште е жив

25 септември, 2010, Нема коментари
На поранешниот фронтмен на Блек Сабат, Ози Озборн, ќе му биде тестиран геномот подложен на разни тестови, за да се види како тој е сеуште жив после долги години употреба на дроги и алкохол....

Поинаква смешна приказна

25 септември, 2010, Нема коментари
Тоа е насловот на новиот филм на Рајан Флечер и Ана Боден, во кој се работи за тинејџер кој се пријавува сам во психијатарска болница за да избега од притисокот на секојдневието. Во филмот...

Нов филм на Вуди Ален

25 септември, 2010, Нема коментари
Еден истрошен писател, многу бајачки, микс од романтични чуства и незгодни ситуации, комедија, тоа сигурно е новиот филм на Вуди Ален. Името на неговиот најнов филм е Ќе сретнеш висок црн странец, кој излезе...
Почетна // Категорија "Забава" (Page 1611)
Горе