25 мај, 2020

Кемпнер диета со ориз

20 септември, 2011, Нема коментари
ПРИМЕР –  МЕНИ 1.Ден Појадок, ручек и вечера: 2 скроб храна, 2 овошје 2.Ден Појадок:  1 скробна храна, 1 немасно млечно јадење, 1 овошје Ручек и вечера: 3 скроб јадења, 3 зеленчук, 1 овошје...

Внимателно со тампоните! Тинејџерка поради тампони завршила во кома

20 септември, 2011, Нема коментари
Петнаесетгодишната Пејџ Рофи од Есекс ја изгубила свеста поради токсичен шок кои настанал како последица на бактериско труење. Лекарите сметале дека последица за тоа било вирус. Меѓутоа, Пејџ се онесвестила под тушот, па итно...

Стоп за белите влакна во косата

20 септември, 2011, Нема коментари
Предности на маслата Со текот на времето косата станува сува, кршлива и го губи својот сјај, а за да ја вратите во живот, два пати неделно користете маска чиј основни состојки е квалитетно масло....

Крзното се враќа на голема врата

20 септември, 2011, Нема коментари
Ретро стил е во мода Како што беше случај минатата година, модата од 60-тите и 70-тите години од минатиот век, живееле на територијата на имагинацијата на дизајнерите, а тоа нема да се промени дури...

Четири големи заблуди за предиграта

20 септември, 2011, Нема коментари
Една ерогена зона е доволна за да се возбудите Убавината е во истражување. Машкото и женското тело е преполно со ерогени зони, а надразнувањето на само еден може да предизвика спротивен ефект. Предиграта мора...

Непишани сексуални правила

19 септември, 2011, Нема коментари
Почетокот на врската секогаш е најтежок дел, затоа што тогаш луѓето се откриваат себеси и своите чуства. Тоа исто така значи дека меѓу нив има многу работи ки не ги знаат и затоа многу...

Секој петти маж не користи дезодоранс!

19 септември, 2011, Нема коментари
И покрај зголеменото производство на козметички и хигиенски средства наменети за мажите, голем број од нив и понатаму не сакаат да ги користат, открива една студија спроведена на повеќе од 1000 мажи. Една петина...

Како да одржите здрава телесна тежина

19 септември, 2011, Нема коментари
Повеќето луѓе избираат кратка диета наместо да се одлучат за конечни промени во своите навики во исхраната. На овој начин, по прекинувањето на диетата, односно по постигнатата тежина луѓето се враќаат во старите навики...

Сè што не сте знаеле за суши

19 септември, 2011, Нема коментари
Дали знаете дека во светот  многу познат јапонскиот специјалитет е сушито, кој прв го измислил Hanaja Jošei од Edoa,во 1820 година. Сушито кој тој го подготвил во неговата работилница содржело сашими ( свежо исечена...

Виновник за мирис е генетиката!

19 септември, 2011, Нема коментари
Генетското нарушување кај некои луѓе би можело да се објасни во неочекувана појава на нпријатен мирис на телото, покажало едно американско истражување. Синдромот “мирис на риба” односно триметиламинурија, беше предизвикана од прекумерено лачење на...

Верувале или не и жените лажат како мажите

19 септември, 2011, 1 Коментар
Нормално е секој од нас да има тајна која сака да ја сочува за себе. Жените го делат мислењето дека повеќето мажи се лажговци и дека секогаш нешто кријат. Сепак, и жените се тие...

Фустаните задолжителни за оваа сезона….

19 септември, 2011, Нема коментари
Есента полека доаѓа и продавниците веќе се полни со нови модели. Како што веќе сигурно сте приметиле неопходни материјали се крзно и волна. Ќе ги приметите во различни модели. Можеби вас ќе ве изненадат...

Оргазмични ефекти

18 септември, 2011, Нема коментари
5 секунди после секс После свршувањето, додека тој е сеуште во вас, пуштете ги прстите низ грбот на неговиот задник и во ритам горе доле нежно поминете преку оваа зона. Многу мажи се многу...
Почетна // Категорија "Life Story" (Page 901)
Горе