Month: м.г

2-16.jpg
Фармерки со везени и принт апликации, најчесто со цветови, но и со пеперутки, рипчиња, и други весели фигури – тие се „маст хев“ модно парче за потоплите денови. За среќа, освен кај луксузните модни марки, присутни се и во колекциите на хај-стрит брендовите, па може да ги купиме по простојна цена. Моделите се различни, од […]

1-18.jpg
лавниот егзекутор на Исламската држава Абу Сајаф – Булдожер, убиен е од страна на непозната група војници во регионот Ал Дашва, во западниот дел на Ниневах во Ирак. Булдожер беше познат како најсуровиот и најладнокрвниот убиец на ИД, која со гордост на јавни места им ги сечеше главите на „предавниците“. Абу Сајаф, што во превод […]

14-6.jpg
Состојки: 500г шампињони, 3,5 лажици соја сос,по желба, 50г кикирики, ѓумбир, мешавина на кинески зачини, 1 чаша ориз. Подготовка Ставете ги шампињоните во сад со малку вода да се динстаат и веднаш ставете ги кикириките(пржени,несолени) Во текот на динстањето постепено додавајте зачини.Не солите, зачините се доволно солени. Тргнете ги од оган после 20 минути. Во […]

13-17.jpg
Повеќе позитивни емоции, витаминска храна и редовна секс терапија се оние работи кои го засилуваат имунитетот. Имунитетот е систем од заштитни реакции чија што основна цел е да ја запази хомеостазата и генетската целост на организмот, независно од промените во околната средина. Колку често и колку тешко боледуваме зависи пред се од имуната заштита, а […]

12-9.jpg
За да ја спречите појавата на пеги и флеки на лицето и на телото, секојдневно негувајте ја вашата кожа со производи за белеење кои го растворуваат наталожениот пигмент и ја чуваат вашата кожа во беспрекорна состојба. Пегите и флеките најчесто се појавуваат како последиа на сончањето, а неретко за нив е одговорен и генетскиот фактор. […]

11-9.jpg
Луѓето кои практикуваат секс без обврски имаат поголеми шанси да западнат во психички проблеми, како депресија или анксиозност. Во најголемото истражување од овој вид каде биле вклучени 3900 хетеросексуални студенти, експертите утврдиле симптоми на анксиозност и депресија кај оние испитаници кои непосредно пред тестот имале секс со човек со кој не се во емотивна врска. […]

10-14.jpg
Настинката, кивањето и кашлицата може да ги излечите со помош на зачини, па пред да одите во аптека, најпрво проверете во кујната. Мускатно оревче: Мускатното оревче делува аналгетски и противвоспалително и помага при настинки. Направете печени јаболка и врз нив наросете мускатно оревче или пак направете било каков десерт со мускатно оревче и кора од […]

9-14.jpg
Погледнете ги фотографиите од едни од најубавите мали хотели во светот! Овие хотели се наоѓаат на прекрасни локации, опколени со прекрасна природа. Некои нудат поглед кон морето, а некои кон густи шуми. Дел од фотографиите ја покажуваа внатрешната убавина на собите од хотелот, додека другиот дел ја покажуваат околината на хотелот, којашто го прави уште […]

8-13.jpg
Брадли Купер и Ирина Шајк се многу возбудени бидејќи ќе станат родители за првпат, а бебето очекуваат да се роди во мај. Полот на бебето е познат, но Бредли и Ирина одлучија да не го кажуваат во јавност сè уште. Блиските извори кажуваат како Бредли е постојано покрај својата девојка и ѝ обврнува големо внимание, ѝ го гали […]

7-15.jpg
Уредниците на мексиканското издание на магазинот „Венити фер“ на насловната страница за февруари одлучија да стават фотографија од Меланија Трамп во гламурозно издание на која првата дама на САД седи пред чинија полна со скапоцен накит и го јаде со виљушка како да се шпагети. Фотографијата предизвика критики. „Меланија Трамп на насловната страница за февруари. […]

avtomobil-bil-zaroben-na-shinite.jpg
Вакви сцени веројатно сте виделе многу пати во филмовите, но ретко се случуваат во реалноста. Овој возач останал заробен на шините при преминување на пруга. Но, за среќа постојат добри луѓе како овие четворица. Тие веднаш сфатиле колку сериозна е ситуацијата бидејќи возот веќе надоаѓал. Погледнете и споделете со пријателите: Good Samaritans Help Driver Stuck […]

6-15.jpg
Секој возач знае колку е напорно чистењето снег од возилото, особено наутро. Еден Русин се досетил како да заштеди на непотребна работа – неговиот автомобил се чисти сам! Се што ви е потребно е исклучително моќен звучен систем во автомобилот…

5-14.jpg
Снимка од неверојатна сообраќајна несреќа во Њујорк, забележана во автобус со патници кога во него се забил камион со полна брзина, кружи деновиве на социјалните мрежи. Само среќа ги спасила патниците од фатални последици. Само еден патник здобил скршеница на ногата и повреда на раката, додека другите патници останале неповредени. Возачот на камионот исто така […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi