Month: м.г

15-3.jpg
Состојки: За светол мус Лист желатин 100g млечно чоколадо 20g чоколадо за готвење Јајце 2 лажици рум 250ml слатка павлака За бел мус 2 листа желатин 140g бело чоколадо Јајце 4 лажици ликер или сок од портокал 250ml слатка павлака За темен мус Лист желатин 130g чоколадо за готвење Јајце 2 лажици сварено кафе 250ml […]

14-7.jpg
За само 9 минути, без комплицирани движења или посебна опрема, овие вежби ќе ви ги зацврстат задникот и  нозете. Одлични се за оние кои бараат замена за типичните чучнувања или исчекори. Овој анти-целулит тренинг се состои од 7 вежби кои траат по 40 секунди. Важно е помеѓу нив да не правите одмор. Можете да ги […]

13-18.jpg
Маската со кафе дава навистина прекрасни резултати за косата. Кафето ја зајакнува оштетената коса и ја прави витална и сјајна. Маскате се препорачува само за бринети бидејќи на оние со посветла коса може да им придаде потемна нијанса на влакното. Маска со кафе и кокосово масло Затоплете го на пареа маслото на околу 45 степени. […]

12-10.jpg
Сé што треба да знаете за годината што ви претстои.   Овен Прифатете: Спојување  со други во моќна комбинација како животен стил – ќе стигнете далеку со комплементарна сила на ваша страна! Ослободете се од: Не пробувајте да го промените (или изградите) светот во еден ден. Позната личност во овој знак: Скај Џексон (8 април) […]

11-10.jpg
Мис Франција, Ирис Митенаер, беше крунисана како нова победничка на 65-от избор за Мис на Универзум што се одржа во неделата вечер (технички понеделник наутро во Филипините). Од 86-те учеснички во финалето, Ирис ги преживеа вечерната тоалета, костумот за капење и безбројни прашања и одговори. На изборот настапуваа Boyz II Men и Flo Rida. Ирис […]

10-15.jpg
Нивниот разговор ќе ви го скрши срцето. Пред таа да почине во 1962, Мерилин Монро и се обратила на нејзината добра пријателка Џуди Гарланд за помош, според мемоарот „Џуди и јас“, напишан од третиот сопруг на Гарланд, Сид Луфт. Списанието People, кое добило извадок од книгата, објави дека Гарланд ја прогонувала смртта на Монро поради […]

9-15.jpg
Колку пати досега сте забележале мали испакнатини на буквите F и J додека гледате во својата тастатура? Сигурно никогаш не ви паднало на памет да се запрашате за што служат. Одговорот е многу интересн. Оваа функција е во употреба од 2002 година, а овозможува да ги ставите прстите во исправна положба на тастатурата без да […]

8-14.jpg
Познато е дека куркумата има силни антивоспалителни својства, а овој корен ги убива канцерогените клетки, лечи депресија, го намалува холестеролот и нуди други придобивки како што е способноста за лекување рак на кожата, Алцхајмерова болест и други состојби како што се артритис, жолтица, дијареја, болки во стомакот и слично. Куркумата ја лечи депресијата Постојат многу […]

7-16.jpg
Создавањето на расположение за возбуда и сексуални игри не е толку едноставно, но ништо не е невозможно. Лондонскиот Институт извршил анкета меѓу 2.000 брачни парови. За жената е важно како изгледа во долна облека и без неа. Слабеењето за неколку килограми го подобрува расположението и нивото на сексуална возбуда расте неколку пати. Увереноста во себе […]

6-16.jpg
Поп-пејачката Гоца Тржан и младиот тапанар Раша Новаковиќ гостуваа во една емисија каде што зборуваа за написите во медиумите со кои се соочија изминатата недела, а во кои се наведува дека Раша наводно има дете со млада студентка.„Слушав дека сум и’ направил дете со некоја студентка. Ќе беше реално доколку таа студентка имаше над 40 години, во спротивно, нема врска“, рече Рашо, а […]

5-15.jpg
Студот и ладното време кое ја зафати цела Европа највеќе ги мачи возачите и нивните проблеми со автомобилите. Во ова видео експерт за акумулатори објаснува како да го заштите акумулаторот и да се спасите да не купувате нов акумулатор во зима Погледнете во продолжение и веднаш решете го проблемот.

4-18.jpg
На 93 години почина Нигериец со 130 жени и 203 деца, објави ББС. Муслиманскиот проповедник Мохамед Бело Абубакар бил погребан во присуство на голем број луѓе во нигерискиот град Бида. Во 2008 година Абубакар имал 86 жени кои оттогаш пораснале на 130. Во својот живот тој се жени 107 пати, а со десетина сопруги се […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris