Month: м.г

3-17.jpg
Манекенката Криси Тајген (32) никогаш не била само класична убавица од насловните страни, туку и добра сопруга на пејачот Џон Леџенд и одлична домаќинка. Сите оние што ја пратат на Инстаграм знаат дека е одлично готви и објавува видеа од своите специјалитети. Откако пред малку повеќе од една година стана мајка на девојче (Луна), убавицата […]

2-19.jpg
Ова е последната фотографија на пејачката Ксенија Пајчин, која беше убиена од нејзиното момче Филип Каписода во 2010.година во нејзиниот стан, кој потоа и сам си го одзема животот. На една од последните фотографии Ксенија се сликала со момчето кое го одбрала за победник во една емисија. Направила селфи на пат од студиото до ресторанот, […]

1-22.jpg
Славниот фудбалер Кристијано Роналдо (32) во последно време беше во медиумите исклучително како семеен човек, кој е конечно заљубен и исполнет во друштво на својата нова девојка Георгина Родригез (21) и нивната ќерка Алана. Но, “семејната идила” не потраа долго, а Роналдо е повторно обвинет за неверство. Имано, фудбалерот испраќал експлицитни пораки на русокосата манекенка […]

14-5.jpg
Малото момче Итан Кинг од Мичиген е дете херој и вистински пример за тоа како со искреност, добра волја и разбирање може да се направат големи дела. Тој често патувал со својот татко кој ги поправал тамошните бунари за вода и ги гледал децата како си играат со нешто што е во облик на топка […]

13-6.jpg
Шантел Харбис и Марлон Пауел долго време биле во врска и на него воопшто не му пречело тоа што таа имала дури 135 килограми. Но, фактот дека наскоро ќе биде невеста во неа разбуди желба за целосна трансформација. – Со години пробував разни диети и никогаш не успеав да ослабам. На крајот се одлучив да […]

12-6.jpg
Во оваа кратка приказна се содржи тајната за тоа што е вистинската љубов…Не знам дали некој од вас некогаш ја почуствувал, но знам дека веќе ми е јасно каква треба да биде мојата љубов што толку долго ја чекам. Ништо повеќе и ништо помалку од ова…А вашата љубов вистинска ли е? Почнуваме…. “Одела по патот […]

11-7.jpg
Состојки: 2 лажици маслиново масло 150 гр. шампињони 1 мал кромид 1 чешне лук 50 гр. путер 2 лажици брашно 300 мл. млеко 200 мл. пилешка супа рендано морско оревче свежо мелен бел бибер прстофат сол грст свеж магдонос 500г. готово тесто Приготвување: 1. Загрејте ја рерната на 200 степени. 2. Во тава сипете го […]

10-10.jpg
Состојки: 2 јаболка 150гр ореви 250 мл слатка павлака 250 гр крем сирење со благ вкус 2 лажици шеќер во прав 1 кесичка ванилин шеќер сок од лимон Приготвување: Јаболката исечкајте ги на парчиња, па прелијте ги со сок од лимон за да не потемнат. Изматетего сирењето со шеќерот во прав и ванилиниот шеќер, а […]

9-12.jpg
Ако во текот на  денови сакате да ги покажете нозете во полн сјај, ќе морате почесто да го користите бричот. Наједноставен и најдостапен начин за секојдневно отстранување на влакната е бричењето, а за да ги избегнете вообичаените грешки што често резултираат со исекотини, иритации и врснати влакна, најдобро е да се придржувате со следните правила.  […]

8-13.jpg
Еве три едноставни вежби за согорување на маснотиите и обликување на мускулите на задникот. Овој „тренинг“ ќе ви одземе само три минути дневно!  За овие вежби немате изговор бидејќи сигурно можете да издвоите три минути и малку простор во собата, па вежбите можете да ги направите и додека гледате телевизија. Прва вежба  Застанете покрај задниот […]

7-16.jpg
Според најновите истражувања голем број на луѓе се незадоволни од својот сексусален живот, бидејќи партнерот нема доволно авантуристички дух во кревет. Двојките кои се во брак или во врска би сакале повеќе и подобар секс. Најголемиот дел од нив би сакале партнерот да покажува поголем авантуристички дух. Студијата покажува дека најголем број луѓе се фрустрирани […]

6-15.jpg
Речиси сите знаат кои се предностите на лукот но за оваа чудесна билка постојат уште многу информации кои е корисно да се знаат  Покрај сите познати факти, постојат и многу информации и откритија за лукот кои ќе ви помогнат подобро да го разберете и паметно да го искористите. Сиров, свежо исечкан или мелен лукот има […]

5.png
После повеќе од две децении истражувања и напорна работа на усовршување на диети и методи на детоксикација, нутриционистката Ен Луис Гитлемен повторно им нуди убави вести на обожавателите на здравиот живот, овој пат осмислувајќи детоксикациски план кој вклучува чудотворен пијалок за брза детоксикација, особено пријатен за здравјето на црниот дроб.   Пијалокот има црвена боја, […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi