Month: м.г

so-flomaster-nacrtal-linii-na-st.jpg
Џек Стормс е еден од неколкуте уметници во светот кои работат со ладно стакло. Тоа е вид обликување и процес кој е неверојатно редок, па повеќето луѓе никогаш не слушнале за него. Меѓутоа, кога ќе видите за што се работи, нема да им поверувате на своите очи. Скулптурите кои ги креира изгледаат како огромни дијаманти. […]

1-26.jpg
Два знака од зодијакот се посебно изразени од останатите кога станува збор за сексот, додека еден се смета за тотално промашување кога станува збор за ова прашање.  Лав Жените родени во овој хороскопски знак бараат најмногу од сите. Мажите ќе треба добро да се препотат пред да ги задоволат жените во овој знак, ама затоа […]

4-19.jpg
Ефектите од чаша пиво и чаша кафе врз нашиот мозок се различни. Колку се различни ни објаснува оваа убава споредба која ја правиме во продолжение и во кои ситуации е добро да се пие кафе, а во кои пиво? Кога пиеме пиво, алкохолот доаѓа до мозочната кора и прави да се чувствуваме дефокусирани и го […]

3-20.jpg
Козумел е популарен остров во карипското море, на источниот брег на Мексико и една од деветте општини на сојузната мексиканска држава Кинтана Ро… Главен град на овој егзотичен остров е Сан Мигел де Козумел. Козумел е најголемиот остров во Атланскиот океан, кој се наоѓа 20 километри од копното и 60 километри од прочуеното монденско летувалиште […]

2-20.jpg
ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: *4 поголеми јаболка *1 шоља брашно *1/4 лажиче прашак за пециво *2 лажици шеќер *малку сол *малку цимет *1 јајце *1 шоља јогурт за помалку маснотии *масло ЗА ПОСИПУВАЊЕ: *1/3 шоља шеќер *2 лажичиња цимет НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Јаболката  измиете ги, исечете ги на кругови, а потоа издлабете ги во средина, така да […]

1-25.jpg
Состојки: • 4 лажици масло • 3 јајца • 600 гр варен ориз • 1 лажица сол • малку бибер • 100 гр кромид Подготовка: Ставете 2 лажици масло во тава и направите кајгана од јајца. Извадете ја и исецкајте на стапчиња. Преку маслото што е останато на силен огин пропржете го оризот и цело […]

9-12.jpg
Денес повторно ви подготвивме одлична фото лекција со чија помош во домашни услови ќе можете да си направите маникир со точки. За целта ви се потребни: –          Основа –          Топ лак –          Лак за точки во контрастна боја –          Пенкало Сега погледнете како најлесно се прави маникир со точки, за да изгледа професионално сработен:  

8-14.jpg
Таа е необразована, а заработила милијарди. Нејзиното име е Џу Кунфеи, директор и оснивач на Lens Technologies. Нејзината компанија произведува екрани чувствителни на допир кои што се вградуваат во паметните телефони на Apple и Samsung. Џу, која израснала во мало село во Кина, останала без мајка уште кога имала само 5 години. Со 16 години […]

7-18.jpg
Нормално понекогаш да се чувствувате безнадежно. На крајот на краиштата, животот е преполн со предизвици кои ќе не натераат да станеме подобри личности. Доколку чувсвувате дека сега е моментот да се предадете, можеби е вистинско време да ја прочитате неверојатната инспиративна приказна за Џијан Хонгјанг, попозната под надимакот “Basketball Girl“. Ова е Џијан Хонгјан, 20 годишната […]

6-17.jpg
Дали сте чуле за поимот “mirror twins” или близнаци од огледало? Овие малечки се баш тоа. По надворешниот изглед се речиси идентични, а овие близначиња спаѓаат во многу ретка група на близнаци кои кога стојат еден наспроти друг „си гледаат во огледало“. Што значи тоа? Нивните внатрешни органи се на спротивни страни. Така малечкиот Луис […]

ne-go-predal-ispitot-vednash-pa.jpg
Да се биде студент не е ни малку лесно. Кога доаѓате на испит и ќе го завршите порано, а без причина останувате на место, од вас се бара да го предадете тестот на време. Ова момче не го сторило тоа. Неколку секунди подоцна професорот не му дозволил да го предаде тестот. Но тој се снашол […]

ovoj-stan-ima-samo-20-kvadrati-n.jpg
Во последно време се позастапен е трендот на живеење во мал простор. Малите куќи или станови се практични, лесно се одржуваат и се економични. Поради тоа дизајнерите претставуваат нови решенија кои малите простори ќе ги направат целосно функционални. Едно од нив е и оваа гарсоњера од 20 квадрати која содржи се што ви е потребно […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris