20 октомври, 2017

Радио

Порно снимката од пред белградска “Арена“ на ЈуТјуб ја пуштил полицаец

16 март, 2011, Нема коментари
Порно снимката на Елизабета М. (22) и нејзиното поранешно момче Милован С. (24) пред “Белградската арена“, ја поставил оператор на сообраќајната полиција на трети март годинава под корисничкото име “јонтра“, јавува “Ало“, пренесува Нетпрес....

Пет години од смртта на Слободан Милошевиќ

11 март, 2011, Нема коментари
Денес се навршуваат пет години од смртта на поранешниот претседател на Србија и СР Југославија и поранешен хашки притвореник, Слободан Милошевиќ. Милошевиќ почина од инфаркт во својата ќелија во Хашкиот трибунал по судењето за...

Шест Кинези изгореле во пожар во Атина

9 март, 2011, Нема коментари
Шест луѓе утринава загинале во пожар во една продавница за облека во Атина, соопштиле тамошните противпожарни служби, објавува Бета, пренесува Нетпрес. Според информациите, се уште не се идентификувани жртвите во пожарот, што избил во...

Во Брисел почнуваат преговорите меѓу Белград и Приштина

9 март, 2011, Нема коментари
Србија и Косово денеска попладне ќе почнат преговори во Брисел, а теми на дијалогот ќе бидат регионалната соработка, слободата на движење и владеење на правото, јавуваат српските медиуми, пренесува Нетпрес. Според објавеното, официјален Брисел...

Борис Тадиќ вози најскап автомобил во регионот

9 март, 2011, Нема коментари
Српскиот претседател, Борис Тадиќ, на почетокот на април, лани, купил најскап автомобил во регионот. Посебно нарачаниот “мерцедес“ вреди 620,000 евра, пишува загрепскиот весник “Јутарњи лист“, пренесува Нетпрес. “Мерцедесот“ Це класа, пишува весникот, е многу...

“Икеа“ се откажува од изградба на фабрика во Србија

7 февруари, 2011, Нема коментари
Шведската компанија “Икеа“ се откажала од отворање на фабрика во Србија, додека изградбата на голем трговски центар и стоковна куќа на “Икеа“ сигурно нема да се реализира во 2011 година, пишува белградскиот весник “Прес“....
Почетна // вести // Категорија "балкан" (Page 37)
Горе