29 февруари, 2020

Радио

Еве како да изгубите половина килограм дневно!

28 јуни, 2018, Нема коментари
Бидете внимателни со овој режим на исхрана. Диетата на база на вода смее да се применува секој втор ден, но ние препорачуваме еднаш неделно. Оваа диета не е дозволена за долго време. Појадок Голема...

Тајната на долгиот живот – мали оброци!

27 јуни, 2018, Нема коментари
Заборавете на вежбањето, диетите или препаратите за слабеење. Ако сакате да живеете подолг и поквалитетно едноставно треба само да јадете помали оброци, барем така тврди еден научник од Велика Британија. Мајкл Мозли отрил дека...

Бодибилдинг диета

22 јуни, 2018, Нема коментари
Бодибилдинг диетата е создадена за зголемување на мускулна маса и намалување на телесните масти. Се препорачува земање на многу протеини и сложени јаглехидрати, како пченкарен леб, компири, ориз. Постојат многу варијации на бодибилдинг диетата,...

Смути за слабеење кое вреди да го пробате уште веднаш

21 јуни, 2018, Нема коментари
Без оглед на тоа дали правењето на вакви магични напитоци ви е нешто ново, или пак веќе сте искусни, откако ќе го погледнете овој рецепт ќе се изненадите како лесно може да направите вкусен...

Пијалок со јогурт кој го отстранува целулитот

14 јуни, 2018, Нема коментари
Состојки: Јогурт – совршено делува на маснотиите во телото и го регулира варењето Боровници, малини – многу јаки антиоксиданси преполни со витамин Ц кој го поттикнува производството на калоген и ја негува кожата. Ѓумбир...

За само три дена ќе намалите до 5 килограми

12 јуни, 2018, Нема коментари
Ваков начин на исхрана се држи само 3 дена во кои можете да ослабете дури и до 5 килограми. За време на диетата се јадат варени компири и се пие јогурт со ниска масленост....

Топ пијалоци за брзо и ефикасно слабеење

11 јуни, 2018, Нема коментари
Доволно е да јадете нормално, да се движите и да го одберете вашиот омилен пијалак кој ќе ви биде најверен пријател во идниве неколку месеци. Зелен чај Зелениот чај има огромен број на предности,...

Пијалок што симнува маснотии од стомакот и од бутовите

7 јуни, 2018, Нема коментари
Ова ново откритие ќе ги израдува сите што сакаат да ослабат брзо, а тајната е во чудесната напивка што можеби и ја имате во кујната. Имено, едно истражување во Америка покажа како црниот чај...

Сок од компир! Неколку причини за да го пиете постојано!

5 јуни, 2018, Нема коментари
Совршен баланс Веќе знаете колку е важен балансот на организмот, а за реконструкција на балансот може да помогне сокот од компир. Повеќето обработени и подготвени храни всушност го киселат нашето тело, а сокот од компир...

Направете чај од кора на јаболка

1 јуни, 2018, Нема коментари
Постојано сме споменувале за чудотворните својства на на најискористеното овошје кај нас – јаболкото. Затоа ви нудиме една одлична рецепта за чај од кора на јаболко кој ја стимулира стомачната функција, го регулира метаболизмот...

Супердиета која подмладува и отстранува 5кг за брзо време!

31 мај, 2018, Нема коментари
Колку побргу ги изберете здравите продукти, толку поголема ќе биде вашата благосостојба. За кожата да биде подолг период здрава и затегната, препорачливо е да избегнувате шеќер, алкохол и заситени масти како оние од црвеното...

Листа на пијалоци – најгоелми непријатели на витката линија …

30 мај, 2018, Нема коментари
Постојано се зборува за прехрамбените производи кои дебелат, а често се заборава на пијалоците кои секојдневно ги консумираме. Познато е дека мора да консумираме онолку количество калории колку што може да согориме, но најчесто...

Неверојатна 7-дневна диета, која ги прочистува сите токсини од телото

29 мај, 2018, Нема коментари
Кога се подложувате на диета за детоксикација, правите прочистување на телото и од корисни материи. Затоа, системот за детоксикација не треба да се користи повеќе од двапати годишно. Експерите пак нудат 7-дневен детокс систем кој...
Почетна // живот // Категорија "Исхрана" (Page 7)
Горе