20 октомври, 2017

Радио

Зголемете ја желбата за секс преку исхраната

10 јуни, 2011, Нема коментари
Храната може да ја користиме и за некои други цели освен за задоволување на потребите од храна. Таа може да се користи и како намирница која ја зголемува желбата за секс. Во оваа храна...

Сабота најдобар ден за секс?

9 јуни, 2011, Нема коментари
Американската компанија Adam & Eve анкетирала илјадници американци, со цел да дознае кои се омилените денови за секс. Од направената анкета дојдено е до заклучок дека сабота е најомилен ден за секс. Дури 33%...

Седум добри причини за секс вечерва!

9 јуни, 2011, 1 Коментар
Неодамна еден стручњак за секс, изјавил дека жените го сакаат сексот исто колку и мажите. Тоа е точно, и тие мислат на сексот и го сакаат исто колку и мажите, но има и зошто....

Секс пози за слабеење

8 јуни, 2011, Нема коментари
Тигар и змеј. Во оваа поза жената не седи на мажот, туку е клекната и се крева и спушта. При тоа се држи со рацете за некој дел од телото на мажот. Ова не...

Како да го продолжите животот со помош на секс терапија

8 јуни, 2011, Нема коментари
Сексот како анти стрес терапија. Научно е докажано дека мажите кои имале бурна ноќ, следниот работен ден го доживуваат многу порелаксирано и полесно се справуваат со стресните ситуации. Сексот смирува. Стручните лица советуваат на...

Пет лекции за љубовта од Мерлин Монро

7 јуни, 2011, Нема коментари
Една од филмските диви која важи за кралица на филмското платно, Мерлин Монро од своето љубовно искуство дала неколку љубовни совети кои денес нам можат да ни помогнат. Ова се реченици кои таа некогаш...

Како да ја заведете? Научете кои типови на мажи се неодоливи за жените

6 јуни, 2011, Нема коментари
Иако не постојат строги правила или ултимативни решенија, постојат некои типови на мажи, на кои жените најчесто паѓаат. Доколку сакате да освите некоја жена можеби треба да го прочитате ова! Жените сакаат: Бунтовник без...

За што фантазираат жените?

5 јуни, 2011, Нема коментари
Воајеризам – Иако многумина мислат дека воајеризамот е омилена машка фантазија, и жените исто така сакаат да гледаат сексуален однос на други личности. Егзибиционизам – Стриптизерки, нудисти, плејбој зајачици, домашни порно снимки и веб...

Четири совети за одржување на долгата врска

5 јуни, 2011, Нема коментари
Пред да паднете во очај заради тоа што вашиот сексуален живот со партнерот оди во надолна линија, имајте на ум дека постојат решенија. Сексуалните терапевти издвоиле четри решенија за речиси сите проблеми кои ги...

Водич за добар секс

4 јуни, 2011, Нема коментари
Добриот секс нема да ви падне од небо и неможете да го доживеете без малку напор. Затоа погледнете ги овие пет најдобри и најлоши работи кои можете да ги направите за вашиот сексуален живот....

Зошто жените се гласни за време на оргазам

4 јуни, 2011, Нема коментари
Магазинот „Archives of Sexual Behavior“  минатиот месец објавил студија во која се покажува дека гласните воздишки кои жената ги испушта за време на оргазам, всушност се манипулација на мажите. Американските научници Гејл Бревер и...

Ако работата ви е далку од дома, ќе имате лош брак

4 јуни, 2011, Нема коментари
Од многуте причини кои влијаат на квалитетот на брачните односи, шведските истражувачи дојдоа уште до еден, кој никогаш не ви паднал на памет. Се испоставил дека, растојанието кое секој ден морате да го поминете...

Секс совети од јапонска гејша

3 јуни, 2011, Нема коментари
Знаете ли за јапонксите гејши? Можеби сте гледале некој филм, или пак сте прочитале некоја книга. Успешната гејша претставува убавина, шарм, угледност и совршено однесување. Покрај тоа мора да знае да пее, да игра,...
Почетна // живот // Категорија "љубов и секс" (Page 279)
Горе