Tag: topvest

94d23f6b7dc86c74ab1ed3f23dbd9d52e3caab04.jpg
Никој не разбира зошто го сторила тоа. Иако во последно време се зборуваше дека нејзиниот поранешен сопруг, раперот Канје Вест, се гледа со манекенката Ирина Шајк, Ким Кардашијан се обидува да не ја трогнат тие гласини. Напротив, таа се посвети на своето производство, односно на новата колекција на плишани пижами. Немаше да има ништо чудно […]

Screenshot_3-9.png
Експертот за романтични состаноци, Симон Гросман, го сподели своето искуство на TikTok, откако еден странец ја покани да излезат, а тој сторил сé како што треба. На видеото прегледано повеќе од 240 000 пати, Симон откри дека додека чекала пријателка во паркот, ѝ пришол еден маж и ја поканил на состанок. Таа не откри дали […]

Screenshot_2-8.png
Третото бебе пристигнува кон крајот на летото Иако нивното второ дете, синот Хан, пристигна во март минатата година, „шепотите“ за распадот на бракот на еден од најпопуларните турски парови, 50-годишниот Халит Ергенч и неговата 12-години помлада сопруга Бергузар Корел , не запреа сѐ до пред два месеци откако објавија дека го очекуваат третото дете. Бергузар […]

svrab-830x0-1.jpg
Ова е периодот на комарците и нивните непријатни каснувања предизвикуваат чешање и создаваат нервоза Ова е период на комарци, а непријатните каснувања се сè почести во овој период од годината. Многумина бараат лекови кои ќе го олеснат непријатното чешање. – Кога комарецот ви ја цица крвта, остава малку течност на кожата што содржи протеини, кои […]

ceca-bogdana.jpg
Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ денес слави, нејзината ќерка прва ѝ честиташе! Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ денес слави роденден. По прославата на роденденот на Анастасија, големата забава организирана во чест на ќерката на пејачката, но и прославата на роденденот на нејзиниот внук, денес слави и Цеца. На пејачката роденденот најпрво ѝ го честиташе ќерката Анастасија, со […]

Screenshot_1-13.png
Го подобруваат здравјето на цревата и срцето, го забавуваат стареењето, а новото истражување тврди дека оревите го намалуваат и воспалението Во извештајот објавен во American College of Cardiology, истражувачите се обиделе да утврдат како врз воспалителните биомаркери влијае исхраната збогатена со ореви. Оригинална студија наречена „Ореви и здраво стареење“ (WAHA) беше објавена пред осум години. […]

76b810e8c35de79dacf66c7df6215663c2a0e7ef.jpg
Ако ви се допаѓа мирисот и вкусот на вистински домашен леб, ова е вистинскиот рецепт за вас и верувајте ни, ќе биде готов за 5 минути. СОСТОЈКИ ЗА ДОМАШЕН ЛЕБ 350 мл млака вода 1 ќесичка сув квасец (5g) или 15g свеж 1,5 лажица шеќер 1,5 лажичка сол 30 ml масло 550 гр меко брашно […]

profimedia-0302877559_1.jpg
Што е проблемот? Експертот за секс од Сиднеј, Надија Бокоди, откри „вознемирувачка“ причина зошто жените не сакаат секс. Па, дали се согласувате со нејзиното тврдење? Писателката и експерт за секс, која има повеќе од 59.000 следбеници на Instagram, се осврна на нејзината кариера како колумнист, како и на сите коментари и навреди што ги доживеа […]

1480120.jpeg
Писателката и пејачка Нивес Целзијус исто така е возбудена од фудбалското лудило викендов, со оглед на тоа што хрватската репрезентација го одигра првиот натпревар на Европското првенство со Англија. Натпреварот заврши со 1: 0 за Англија, а на свој начин Нивес (39) им даде поддршка на „огнените“ и како и обично ги запали социјалните мрежи. […]

942285_profimedia0053324676_ls.jpg
Една студија објавена во списанието Social Psychological and Personality Science открива дека колку повеќе луѓе доживуваат благодарност во нивните односи, толку е поголема веројатноста да бидат заинтересирани за сексуално задоволство Луѓето со висока сексуална моќ се грижат за задоволството на партнерот и задоволувањето на неговите потреби, а истражувањата покажаа дека луѓето со поголема заедничка сексуална […]

Screenshot_1-12.png
Популарната пејачка Анастасија Ражнатовиќ беше на свадба, па со своите следбеници на Instagram веднаш го сподели стајлингот што го избра за истиот. Избра обичен крем тесен фустан, чанта во слична нијанса, како и сандали со високи потпетици кои се полни со циркони и за кои веруваме дека се „солено“ платени. View this post on Instagram […]

shutterstock_680246959-910x607-1.jpg
На секој скалп растат по 100 000 влакна, а секоја фоликула произведува едно влакно кое расте по 1-2 см за еден месец, продолжува да расте и по две до шест години – паѓа. Во секој момент 85 % од влакната на темето растат, додека останатите мируваат. По 30 – та година од животот, повеќе од […]

c2e2ecf05757690b36d358fe8065d96e0ca3866e.jpg
По Џенифер Лопез и Бен Афлек и Анџелина Џоли фатена како оди кај бившиот! Анџелина Џоли, откако ја загуби битката за старателство со Бред Пит, беше видена како влегува во станот на нејзиниот поранешен сопруг Џони Ли Милер со шише вино. Анџелина и Бред се судеа со години Судскиот процес за старателство над децата помеѓу […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi